Utorak, 15 srpnja, 2025

Članica kongresa iz Trampove stranke: Dodik je brutalni kriminalac kojeg je potrebno zaustaviti

Preporučeno

Kazala je da je u stalnom kontaktu s američkim State Departmentom i kolegama u Kongresu, s kojima razmatra načine na koje se američka administracija može suprotstaviti Dodikovim potezima, koje vidi kao pokušaj narušavanja mira u regionu

Članica Predstavničkog doma Kongresa SAD iz Republikanske stranke, Ann Wagner, uputila je žestoke kritike na račun predsjednika Republike Srpske (RS), Milorada Dodika, nazivajući ga “brutalnim kriminalcem” koji vodi kampanju destabilizacije Bosne i Hercegovine.

“Njegovi nepromišljeni postupci predstavljaju opasnu eskalaciju i grubo podrivanje sudskog procesa. Ovo ne smije ostati bez reakcije – Dodik mora biti zaustavljen prije nego što nastavi sa svojom korumpiranom agendom”, poručila je Wagner.

Dodala je da je u stalnom kontaktu s američkim State Departmentom i kolegama u Kongresu, s kojima razmatra načine na koje se američka administracija može suprotstaviti Dodikovim potezima, koje vidi kao pokušaj narušavanja mira u regionu.

Upravo se čita:  Dodik: Konaković je bio upoznat sa svim oko mog pojavljivanja u Tužilaštvu, zato je bilo lakše sve provesti

Podsjetimo, ranije je i američki državni sekretar Marco Rubio kritikovao Dodikove poteze, ocijenivši ih prijetnjom stabilnosti Bosne i Hercegovine.

Izdvajamo

Izdvajamo

Mladić (20) iz BiH uhvaćen u Austriji kako vozi 157 km/h na putu s ograničenjem 70 km/h

Pripadnici saobraćajne policije austrijskog Šalhena intervenisali su u slučaju 20-godišnjeg mladića iz BiH, koji je uhvaćen da vozi duplo...

Još vijesti za vas