Petak, 25 listopada, 2024

Kraljevi slavili, ali nedovoljno: Dortmund u finalu Lige prvaka

Borussia Dortmund uspjela je sačuvati prednost iz prve polufinalne utakmice na Santiago Bernabeu protiv Real Madrida. Kraljevi su do “ulaznice” za Wembley došli nakon prve utakmice u kojoj su slavili sa 4:1, a istu su uspjeli sačuvati večeras nakon što su poraženi protiv Kraljevskog kluba sa 2:0.

borussia

Real Madrid na početku utakmice, tačnije u 3. minuti imao je veliku priliku. Oezil je uposlio Higuaina koji sa pet metara šutira u Weidenfellera. Ronaldo je u 8. minuti pokušao sa deset metara, ali lopta je otišla pored gola. Portugalac je u 12. minuti iz okreta snažno šutirao sa šest metara, ali golman Borussije nevjerovatno je odbranio.

Upravo se čita:  Još jedna loša vijest za građane: Cijena struje u Bosni i Hercegovini bit će povećana zbog uvođenja taksi na emisiju ugljen-dioksida

Samo dvije minute poslije nova velika šansa za Kraljevski klub. Oezil je sam išao prema golu gostiju i njegov šut završio je pored desne stative. Također treba spomenuti da je iz igre morao izaći Goetze zbog povrede. Nakon uzbudljivih 15 minuta i tri stopostotne prilike uglavnom se igralo na sredini terena i do poluvremena nije bilo većih šansi.

Samo nakon četiri minute igre u nastavku utakmice Lewandowski je mogao dotući Real, ali je nakon povratne lopte Gorsskreutza šutirao daleko preko gola. Poljski napadač također je imao veliku priliku i u 50. minuti, kada je pogodio prečku. Najbolju priliku na utakmici imao je Gundogan u 62. minuti, ali je Lopez nevjerovatno intervenisao i ostavio Real u igri.

Upravo se čita:  Opasna situacija iznad Sarajeva: Duboke pukotine i dalje prisutne, voda otiče neprestano

Završnicu večerašnje utakmice učinio je uzbudljivijom Benzema. Francuski napadač je pogodio za 1:0 u 83. minuti nakon centaršuta Oezila sa desne strane. Kraljevi su izvršili nevjerovatan pritisak u finišu utakmice, a Ramos je u 88. minuti pogodio za 2:0. Realu je nedostajao samo jedan gol, ali do istog nije uspio doći. Kraljevi su prekasno postigli dva gola.

Real Madrid – Borussia Dortmund 2:0

Upravo se čita:  Objavljeni detalji ubistva na Igmanu, "udario mu cuku kamenom, ovaj ga izbo nožem, poznaju se odranije"

Strijelci: 1:0 Benzema (83), 2:0 Ramos (88). Stadion: Santiago Bernabeu (Madrid). Gledalaca: . Sudija: Howard Webb (Engleska). Žuti kartoni: Coentrao, Higuain, Ramos, Khedira (Real Madrid), Gundogan, Bender, Weidenfeller (Borussia Dortmund).
Real Madrid: Diego López; Essien, Varane, Ramos, Coentrao (od 57. minute Kaka); Xabi Alonso (od 67. minute Khedira), Modrić; Di María, Özil, Cristiano; Higuaín 8od 57. minute Benzema).
Borussia Dortmund: Weidenfeller; Piszceck, Subotic, Hummels, Schmelzer; Bender, Gundogan; Kuba (od 90. minute Santana), Götze (od 14. minute Grosskreutz), Reus; Lewandowski (od 87. minute Khel).