Određen pritvor osumnjičenom za skrnavljenje vjerskih simbola: Prijetnja ponavljanja krivičnog djela istaknuta kao razlog za pritvor

Preporučeno

Nemojte propustiti

Osumnjičeni za oštećenje vjerskih objekata i izazivanje mržnje zadržan u pritvoru do 28. augusta.

Pritvor je određen zbog opasnosti od bjekstva i mogućnosti ponavljanja krivičnog djela.

Osumnjičeni se tereti za ozbiljna krivična djela, uključujući oštećenje ili rušenje vjerskih objekata, provociranje narodnosne, rasne i vjerske mržnje, kao i izazivanje opće opasnosti. Prema saopštenju Suda, on će ostati u pritvoru do 28. augusta ili do nove odluke Suda.

Upravo se čita:  Vijeće ministara BiH podržalo ratifikaciju Južne interkonekcije i usvojilo investicioni plan od 3,5 milijarde KM

Na ročištu o određivanju pritvora, Tužilaštvo je istaklo da je osumnjičeni, koji je prije dva mjeseca stigao iz Poljske, imao namjeru da skrnavi vjerske simbole. Ove namjere osumnjičeni je potvrdio i kroz svoje izjave tokom istrage.

Tužilaštvo je ukazalo na to da osumnjičeni nije pokazao znakove kajanja za svoja djela. Na ročištu koje se održalo u sudnici, osumnjičeni se nije protivio određivanju pritvora, što ukazuje na ozbiljnost situacije.

Upravo se čita:  Nedim Sladić upozorava: BiH ulazi u najjači toplotni val ovog ljeta, ni noći neće donositi olakšanje

Iz svega navedenog, jasno je da su vlasti prepoznale potencijalne rizike koje osumnjičeni nosi te su stoga odlučile da mu odrede pritvor. Očekuje se daljnja pravna procedura koja će se sprovesti u skladu sa zakonom.

Izdvajamo

Izdvajamo

Tim UN-a u BiH podržao inicijativu za povrat PDV-a: Pristupačnost asistivnih pomagala za osobe s invaliditetom u fokusu

U svom saopštenju, Ujedinjeni narodi su istakli važnost zakonodavne inicijative koja bi trebala učiniti ortopedska, slušna i vidna pomagala...

Još vijesti za vas