Srpski penzioneri u Kanadi uhvaćeni s drogom vrijednom pola miliona eura

Preporučeno

Srpski državljani Ljubomir Radić (79) i Branislav Vuksanović (73) uhapšeni su u ponedjeljak na parkingu obližnjeg motela u Tander beju u Kanadi, a policija je tom prilikom kod njih našla pilule oksikodona u vrijednosti od 659.000 dolara, odnosno 468.575 eura, prenosi “Kurir”.

Obojica su optužena za posjedovanje 3.330 tableta sa namjerom prodaje.

Iako ovo nije najveća zaplijena tog tipa narkotika u istoriji, predstavnici kanadske policije su izuzetno ponosni svojom akcijom.

Upravo se čita:  Državljanin BiH uhapšen u Austriji: Izbo 16-godišnjaka u grudi

– Bilo je nešto većih zaplijena ranije, ali posebno ova ukazuje da Oksikodon i dalje postoji na ilegalnom tržištu – kaže portparol policije Kris Adams.

On je rekao da policija još nije sigurna odakle je droga (koju u Kanadi na ulici zovu “Oksi”) došla, niti kome je namjenjena, kao ni da ne zna koliko su dvojica srpskih penzionera već u Kanadi.

Upravo se čita:  Američki ambasador u Izraelu komentirao Trampa: Provjeravao sam mreže da vidim jesam li smijenjen

Radić i Vuksanović se nalaze u pritvoru, a suđenje im je zakazano za sutra.

Ilustracija
Ilustracija

(Kurir, Info.rs)

Izdvajamo

Izdvajamo

Užas u Zavidovićima: Muškarac preminuo nakon nakon tuče, uhapšen 41-godišnjak

Tragičan događaj dogodio se u ponedjeljak navečer u naselju Donji Mustajbašići kod Zavidovića, gdje je nakon fizičkog sukoba više...

Još vijesti za vas