Srijeda, 26 ožujka, 2025

Tužne vijesti: U nesreći na autoputu u Zagrebu poginuo mladi otac iz BiH

Preporučeno

HRVATSKA - Nesreću je izazvao 22-godišnji hrvatski državljanin, vozač automobila zagrebačkih registarskih oznaka, koji se kretao u smjeru Jastrebarskog

Na autocesti A1 kod Draganića u nedjelju, 9. februara, u 16:40 sati dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je smrtno stradao vozač ličnog automobila riječkih registracija, dok su četiri osobe povrijeđene.

Prema neslužbenim informacijama koje smo dobili od porodice nastradalog, radi se o Feridu Mahmutoviću, mladom ocu iz Srebrenika (BiH), koji je bio na privremenom radu na otoku Krk, piše GP Maljevac.

Upravo se čita:  Grad u BiH u šoku nakon tragedije: Lejla (37) sebi život oduzela nakon uginuća papagaja

Nesreću je izazvao 22-godišnji hrvatski državljanin, vozač automobila zagrebačkih registarskih oznaka, koji se kretao u smjeru Jastrebarskog. Zbog nepridžavanja sredine saobraćajne trake, udario je u dvostruku centralnu metalnu odbojnu ogradu i smjerokazni stub. Automobil se nakon toga nekontrolirano kretao, prešao na desnu traku, a zatim probio odbojnu ogradu i prešao u suprotnu traku, gdje se frontalno sudario s vozilom riječkih registracija.

Upravo se čita:  U sudaru kamiona i dva automobila jedna osoba poginula

Nakon sudara, automobil riječkih oznaka u potpunosti je izgorio, a njegov vozač je na mjestu smrtno stradao. U nesreći su povrijeđene četiri osobe. Vozač (22) zadobio je lakše povrede, dok je njegov saputnik (35), državljanin Indije, zadobio teške povrede opasne po život. Dvojica drugih putnika (41 i 38), također državljani Indije, prošli su s lakšim povredama.

Upravo se čita:  Novi detalji teške nesreće na M-17 u kojoj su život izgubile dvije osobe: Uhapšen 28-godišnji vozač teretnog motornog vozila “Man” iz Visokog

Uviđaj je obavljen uz sudjelovanje dežurnog zamjenika županijske državne advokatice u Karlovcu. Temeljem naloga nadležnog državnog tužilaštva bit će provedena obdukcija radi službenog utvrđivanja identiteta nastradalog vozača.

Izdvajamo

Izdvajamo

‘Propo Burle, prpa uhvatila’: Građani ne štede riječi na račun Dodika nakon odlaska u Izrael

Predsjednik manjeg bh. entiteta RS i bjegunac od bh. pravosuđa, Milorad Dodik, otputovao je u Izrael, a vijest o...

Još vijesti za vas