Petak, 26 travnja, 2024

BiH se oprostila od kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji: Hajrović donio pobjedu Zmajevima u Talinu

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je pobjedu u Talinu protiv Estonije za kraj kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Zmajevi su slavili sa 2:1, a oba pogotka za naš tim postigao je Izet Hajrović.

Iako smo ranije izgubili šanse da dođemo do baraža, ipak ovaj susret imao je značaj. S ovom pobjedom sigurno ćemo biti u drugoj jakosnoj grupi za Ligu nacija. Da smo kojim slučajem izgubili, mogli smo pasti u treću jakosnu skupinu.

Estonci su prvi pokušali. Zenjov nije dobro zahvatio loptu u sedmoj minuti. Domaći su ponovo zaprijetili u 11. minuti, međutim izblokiran je udarac Klavana. Estonija je imala šansu i u 21. minuti kada je Kait šutirao sa distance, a lopta je otišla pored gola.

Upravo se čita:  Bećirović i Komšić razgovarali s ambasadorima o važnosti usvajanja rezolucije

Centaršut Sušića u 27. minuti završio u rukama golmana Estonije. Veliku šansu Zmajevi su imali u 37. minuti. Ibišević je bio u odličnoj prilici, ali je gledao u sudiju, da vidi da li je ofsajd i izgubio je mnogo vremena.

Odmah na drugoj strani nevjerovatan promašaj Zenjova. Sam je bio ispred Begovića, ali je šutirao preko gola. Opasan napad Estonci su izveli u finišu prvog poluvremena, no udarac Lutsa odbranio je Begović.

Upravo se čita:  Transparency International o samovolji režima u RS-u: Otvara se prostor za kriminal i nekažnjavanje korupcije, a BiH se uvodi u neizvjesnost

Nakon tri minute u drugom dijelu, tačnije u 48. minuti, Hajrović je postigao pogodak za vodstvo naše reprezentacije. Klavan je na drugoj strani šutirao glavom pored gola u 59. minuti. Zmajevi su imali dobru priliku 71. minuti. Kodri je prvo odbranio golman Estonije, a zatim je Medunjanin šutirao preko gola.

Estonija je došla do izjednačenja u 75. minuti. Pogodak je postigao Antonov. Četiri minute poslije Medunjanin je poslao loptu za Džeku, koji je iz teške pozicije šutirao glavom u Aksalua. Luts je odlično šutirao iz slobodnjaka u 81. minuti, a Begović je još bolje odbranio.

Upravo se čita:  Studenti u FBiH bi uskoro mogli legalno raditi i studirati: Prvi korak načinjen, donosimo detalje

Džeko je još jednom pokazao kakav je majstor. Sve je fantastično uradio u 84. minuti i uposlio Hajrovića, koji je drugim golom donio novo vodstvo od 2:1, što se kasnije ispostavilo kao i konačan rezultat.