Izdvojeno> Rukomet     Autor: Vijesti.ba     21:00 / 10.01.2018.

Rukometaši BiH slavili u Švicarskoj, u Tuzli pada odluka o putniku u baraž za SP 2019.

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je veliku pobjedu u Sent Galenu protiv selekcije Švicarske u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, te ćemo tako ime putnika u baraž saznati nakon posljednjeg duela u kojem ćemo biti domaćini. Završeno je rezultatom 24:21.

Zmajevi su imali veoma dobru podršku navijača u Sent Galenu, kao da se utakmica igrala negdje u Bosni i Hercegovini. BiH je odlično otvorila susret i sa dva brza gola došla u vodstvo, a onda i imala nekoliko prilika da se prednost poveća, no nismo bili precizni.

Možda vas zanima i ovo:  Švicarska pala u Tuzli: Zmajevi u baražu!

Nakon toga Švicarci su se razigrali, a naši rukometaši su doživjeli pad u koncentraciji na nekoliko minuta, pa su domaći napravili seriju 5:1 i tako došli u vodstvo od tri poena. Uslijedio je period bez mnogo golova, a onda smo ponovo zaigrali mnogo bolje u finišu i izborili neriješen rezultat na poluvremenu, rezultatom 12:12.

Na otvaranju drugog dijela igralo se gol za gol, a BiH nije imala vodstvo sve do 17. minute drugog dijela kada Predragović donosi vodstvo. U naredne dvije minute dva puta smo pogodili stativu kako bismo otišli na dva gola prednosti, što je pokazatelj koliko nismo imali sreće.

Možda vas zanima i ovo:  Mektić: Pitao bih Kolindu zašto je iznosila neistine o teroristima u BiH

Ipak, nedugo zatim je Marko Tarabocchia pogodio sa sedam metara, a onda se dugo čekalo na novi pogodak. Skoro pet minuta da se rezultat nije mijenjao, a onda smo postigli gol za tri razlike.