Dodik: Nismo ovdje da razgrađujemo BiH

Preporučeno

"Tom zemljom se ne može upravljati dekretima, nju može održati samo unutrašnji dogovor", objavio je Dodik na društvenoj platformi X

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik istakao je da RS ne ruši ono što je Dejton izgradio, već se štiti od onih koji su zaboravili šta je Dejton.

“Nismo ovdje da razgrađujemo BiH, već da podsjetimo svijet šta ona zaista jeste: složena suverena zemlja, sastavljena od dva entiteta i tri naroda. Tom zemljom se ne može upravljati dekretima, nju može održati samo unutrašnji dogovor”, objavio je Dodik na društvenoj platformi X.

Upravo se čita:  Dodik i Izetbegović obavili telefonski razgovor, lider SDA ga pozvao da objavi snimak

Osvrnuvši se na proteklu sedmicu, Dodik je naveo da se obratio u Narodnoj skupštini Republike Srpske povodom 30 godina Dejtonskog sporazuma i da je tom prilikom predložio načine izlaska iz političke krize.

Takođe, dodao je, upriličio je prijem za djecu koja su se liječila preko Fonda solidarnosti za dijagnostiku i liječenje oboljenja, stanja i povreda djece u inostranstvu i njihove roditelje.

Izdvajamo

Izdvajamo

Sabalenka iskritizirala Đokovića: “Mator si, ne možeš tri odjednom”

Arina Sabalenka i Novak Đoković ponovo su nasmijali tenisku javnost opuštenim razgovorom na Vimbldonu, dok su dogovarali snimanje sadržaja...

Još vijesti za vas