Dodik: Nismo ovdje da razgrađujemo BiH

Preporučeno

"Tom zemljom se ne može upravljati dekretima, nju može održati samo unutrašnji dogovor", objavio je Dodik na društvenoj platformi X

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik istakao je da RS ne ruši ono što je Dejton izgradio, već se štiti od onih koji su zaboravili šta je Dejton.

“Nismo ovdje da razgrađujemo BiH, već da podsjetimo svijet šta ona zaista jeste: složena suverena zemlja, sastavljena od dva entiteta i tri naroda. Tom zemljom se ne može upravljati dekretima, nju može održati samo unutrašnji dogovor”, objavio je Dodik na društvenoj platformi X.

Upravo se čita:  "Želi u Predsjedništvo, a ne poznaje Ustav": Burne reakcije nakon istupa Darijane Filipović

Osvrnuvši se na proteklu sedmicu, Dodik je naveo da se obratio u Narodnoj skupštini Republike Srpske povodom 30 godina Dejtonskog sporazuma i da je tom prilikom predložio načine izlaska iz političke krize.

Takođe, dodao je, upriličio je prijem za djecu koja su se liječila preko Fonda solidarnosti za dijagnostiku i liječenje oboljenja, stanja i povreda djece u inostranstvu i njihove roditelje.

Izdvajamo

Izdvajamo

Ibrahimović otkrio da će na Mundijalu navijati za Hrvatsku: “Moji korijeni su odatle”

Legendarni švedski nogometaš Zlatan Ibrahimović ovih dana boravi u Sjevernoj Americi, gdje je angažovan kao stručni konsultant tokom prijenosa...

Još vijesti za vas