Građani neće ostati bez kablovskog i internet signala

Preporučeno

Zbog spora kablovskog operatera Telemach i kompanije Elektroprivreda BiH, odnosno nemogućnosti da postignu dogovor o plaćanju naknade za korištenje elektro stubova na kojima su već postavljene žice kablovskih operatera, građanima je prijetio gubitak kablovskog signala.

Međutim, prema saznanjima Avaza, jučer su ove dvije kompanije uspjele postići dogovor o plaćanju naknade za korištenje državne infrastrukture.

Upravo se čita:  Putnici koji čekaju svoj red se požalili: Bahati vozači zaobilaze kolonu na graničnom prijelazu

Elvedin Grabovica, direktor Elektroprivrede BiH, izjavio je za Avaz da će se uskoro potpisati ugovor “kojim će se zaustaviti nelegalno korištenje elektro stubova”.

“Zauzvrat ćemo pojednostaviti neke stvari vezano uz prikupljanje neophodne dokumentacije i legalizacije na koju su se oni žalili. Iako je sastanku prisustvovao samo direktor Telemacha, isti uvjeti važit će za sve druge kablovske operatere u našoj zemlji. Moramo prihodovati sve ono što Elektroprivredi BiH slijedi”, pojasnio je Grabovica.

Upravo se čita:  U automobilu bez tablica nasuo 130 KM goriva na pumpi, pa pobjegao

Dogovor između dvije strane potvrdio je i direktor Telemacha Željko Batistić.

“Pojasnili smo stajališta koja očito nisu bila jasna ni jednoj ni drugoj strani. Našli smo smjer zajedničkog djelovanja i partnera u direktoru Grabovici, koji je pokazao dosta sluha za rješavanje ove problema u kablovskoj industriji. Nadamo se brzom rješenju”, poručio je Batistić.

Ilustracija
Ilustracija

(TeVe.ba,Bljesak.info)

Izdvajamo

Izdvajamo

Užas u Zavidovićima: Muškarac preminuo nakon nakon tuče, uhapšen 41-godišnjak

Tragičan događaj dogodio se u ponedjeljak navečer u naselju Donji Mustajbašići kod Zavidovića, gdje je nakon fizičkog sukoba više...

Još vijesti za vas