Četvrtak, 2 svibnja, 2024

Jelena Simić u polufinalu turnira u Tunisu!

Preporučeno

Naša mlada reprezentativka plasirala se danas u polufinale ITF Futuresa koji se igra u Tunisu savladavši 22-godišnju Australijanku, 5. nositeljku, Nives Barić (930. WTA), rezultatom 2:1 (6:2, 5:7, 6:3) nakon gotovo tri sata velike borbe

Simićeva, koja je postavljena za četvrtu nositeljku u prvom setu napravila je dva breaka, u drugom i u osmom gemu što je bilo dovoljno za 6:2 nakon 48 minuta igre.

U prvom gemu drugog seta koji je trajao čak deset minuta, naša teniserka nakon velike borbe, dvije spašene break lopte, uzima svoj servis i vodi sa 1:0. Barićeva poravnava na 1:1 bez izgubljenog poena na svoj servis, da bi u narednom gemu ponovo napala Jelenin servis i napravila prvi break u meču za vođstvo od 2:1. Simićeva potom odmah pravi rebreak, a nakon toga uzima i svoj servis gem i vodi sa 3:2. U sedmom gemu Australijanka pravi novi break da bi u slijedećem Jelena imala 0:30, a potom i tri prilike za rebreak koje ne koristi i Bariceva odlazi na 5:3. Australijanka je imala set loptu na Jelenin servis, ali se naša igračica izvukla, smanjila na 4:5, a onda stigla do break lopte i poravnala na 5:5. Nažalost, ponovo gubi svoj servis i Barićeva osvaja set sa 7:5 nakon više od sat vremena igre.

Dobro Jelena otvara treći set, pravi break i vodi sa 2:0, ali opet dozvoljava Barićevoj  rebreak koja osvaja svoj servis gem, a onda još jednom uzima servis našoj teniserki i vodi sa 3:2. Jelena potom opet uzvraća i poravnava na 3:3. U osmom gemu Jelena ima tri vezane break lopte, ali se Australijanka spašava. Ipak, Simićeva stiže do nove break lopte, vodi sa 5:3 i servira za meč u devetom gemu, u kojem ima 30:0, a potom i meč loptu na 40:30 i konačno slama otpor Australijanke za veliku pobjedu.

Naša djevojka, koja trenutno zauzima 698. mjesto na WTA listi u borbi za finale igraće sa pobjednicom meča Kristina Moroi (ROU. 1.218. WTA) – Lenka Vienerova (SVK, 2. nositeljka i 614. WTA)