Naučnici frapirali planetu: Zemlja će se naći u ledenim okovima, najavljuje se najstrašnija hladnoća do sada!

Preporučeno

Nova istraživanja pokazuju da najviši slojevi Zemljine atmosfere reaguju i da velike hladnoće sa rekordno niskim temperaturama tek dolaze

Naučnik NASA upozorava da nas čeka najstrašnije smrzavanje u modernoj historiji i da će Zemlja biti u ledenom zagrljaju, jer Sunce ulazi u jedan od svojih minimuma donoseći rekordno niske temperature.

Sunčevih pjega nije bilo u gotovo svim prethodnim mjesecima 2018. godine, a ultraljubičasto zračenje je naglo opalo. Nova istraživanja pokazuju da najviši slojevi Zemljine atmosfere reaguju i da velike hladnoće sa rekordno niskim temperaturama tek dolaze, piše Blic.

– Trend hlađenja je očigledan – kaže Martin Mlinčak, iz NASA istraživačkog centra “Lengli”.

– Visoko iznad Zemljine površine, blizu ivice svemira, naša atmosfera gubi toplotnu energiju. Ako se sadašnji trendovi nastave, gornji slojevi atmosfere bi uskoro mogli postati rekordno hladni, najhladniji u kosmičkoj eri (ili: otkako su počela kosmička istraživanja).

Izdvajamo

Izdvajamo

Poznat iznos: Penzioneri iz jedne općine u FBiH će uz narednu penziju dobiti jednokratnu pomoć

Načelnica Općine Novo Sarajevo Benjamina Karić i direktor Federalnog zavoda za penzijsko/mirovinsko i invalidsko osiguranje Halil Subašić potpisali su...

Još vijesti za vas