Petak, 26 travnja, 2024

Očajna partija Zmajeva: BiH porazom u Atini se oprostila od plasmana na EP

Preporučeno

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine, koja je prije samo tri dana odigrala briljantno protiv Finske, večeras je u utakmici osmog kola pružila očajnu partiju protiv Grčke u Atini i porazom (2:1) se oprostila od šansi za plasman na Evropsko prvenstvo.

Grčka je bila dosta ofanzivnija na početku utakmice, a prvu veću priliku imala je naša reprezentacija. Kvržić je u 13. minuti uputio dobar centaršut, a lopta se odbila do Gojaka, koji je šutirao, nakon čega je pokušao i Hodžić. Nakon toga uslijedio je ponovo period bez uzbuđenja, a nakon pola sata igre Heleni su došli u vodstvo. Nakon dobrog driblinga Pavlidis je zatresao mrežu Zmajeva.

Upravo se čita:  Delegacija EU u BiH osudila negiranje genocida u Srebrenici: U Evropi nema mjesta revizionizmu i veličanju ratnih zločinaca

Tri minute nakon gola Bakakis je šutirao, ali po sredini gola i odbranio je Šehić. Poslije dobre akcije naše reprezentacije u 35. minuti Kolašinac je centrirao sa lijeve strane, a za izjednačenje pogodio je Gojak.

Očajna partija Zmajeva se nastavila čitavo drugo polouvrijeme, a u 88. minuti autogol postigao je Kovačević za 2:1. To je bio konačan rezultat utakmice kojim se reprezentacija BiH oprostila od šansi da se kroz kvalifikacije plasira na Evropsko prvenstvo.