Predsjednik Hrvatske se oglasio na Facebooku: Velika pusa svim hejterima

Preporučeno

Predsjednik Republike Hrvatske, Zoran Milanović, objasnio je zašto neće ići na konstituirajuću sjednicu Sabora. Njegov post sa društvene mreže Facebook prenosimo u cjelosti:

Samo da pojasnim neke stvari u vezi s konstituirajućom sjednicom našeg Sabora:

Razlog da ne dođem na sjednicu nalazi se isključivo u domeni mojeg shvaćanja uloge i položaja Hrvatskog sabora – položaja neovisnosti o Predsjedniku. To je sve i to je, ujedno, i afirmativno i dobronamjerno prema Saboru.

Čitam kako su do sada ‘svi predsjednici dolazili’ i kako je ‘ovo prvi puta da predsjednik ne dolazi’. Točno. Tuđman je dolazio i čvrsto stranački nadzirao rad Sabora, često i izvan i iznad okvira tadašnjih (velikih) ustavnih ovlasti predsjednika. Predsjednici/a Mesić, Josipović i Grabar Kitarović su dolazili iz svojih razloga, u koje ovdje ne ulazim, ali vjerujem da su bili dobronamjerni. Moj stav je različit.

Upravo se čita:  Gubi joj se svaki trag: Nestala 16-godišnja Iva Đorđević

Nešto i o ‘mističnom otajstvu’ tzv. protokola. Protokol je prije svega inertni niz ponavljanja određenih radnji. Radnji koje mogu imati dublje simbolično značenje ili pak predstavljati puku klajnburgersku rutinu. Radnji dobrih, manje dobrih, a ponekad i priglupih. Protokol nije prirodni zakon, npr. zakon aerodinamike, koji moraš striktno slijediti ili, u protivnom, doslovno propadaš. Protokol ne kreiraju ‘stručnjaci’ i ‘piarovci’. Protokol stvaraju institucije. Izabran sam voljom građana na čelo u najvećoj mjeri (ali ne isključivo) protokolarne institucije predsjednika Republike. Ne pada mi na um epigonski i automatizmom ponavljati sve ono što je prije mene netko jednom napravio ili nije napravio.

Upravo se čita:  Jeziv snimak s hrvatske obale: Gliser jurio tik uz obalu i vukao ljude na napuhanom rekvizitu

Ovo je tek početak. Bit će još promjena. Na kraju, veeelika pusa svim hejterima. Najveća pusa lažnim analitičarima, redom osobno ugrađenim u sitne poslovne aranžmane s vlašću. Oni me vjerno prate već desetljeće i po. Da parafraziram N. Buharina: na pobjedničkoj zastavi koju vijorim kap je i njihovog znoja – napisao je predsjednik Milanović na Facebooku.

Upravo se čita:  Jeziv snimak s hrvatske obale: Gliser jurio tik uz obalu i vukao ljude na napuhanom rekvizitu

Izdvajamo

Izdvajamo

Sabalenka iskritizirala Đokovića: “Mator si, ne možeš tri odjednom”

Arina Sabalenka i Novak Đoković ponovo su nasmijali tenisku javnost opuštenim razgovorom na Vimbldonu, dok su dogovarali snimanje sadržaja...

Još vijesti za vas