Prva reakcija Dodika nakon presude: Veselite se, nema razloga za zabrinutost

Preporučeno

"Moramo biti veseli, godinu dana sam osuđen na njihov zatvor. Kažu da sam kriv, sad će ljudi ovdje da kažu zašto nisam”, kazao je Dodik

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik obratio se javnosti u Banjaluci na današnjem mitingu, nakon što mu je izrečena presuda pred Sudom BiH.

“Veselite se. Moramo biti veseli, godinu dana sam osuđen na njihov zatvor. Kažu da sam kriv, sad će ljudi ovdje da kažu zašto nisam”, kazao je Dodik.

“Nema razloga za zabrinutost, naučio sam da se nosim i sa težim stvarima. Meni je važno da ste vi ovdje i ovu sliku ću nositi u očima”, dodao je Dodik u prvoj reakciji na presudu i najavio duže obraćanje nešto kasnije.

Upravo se čita:  "Želi u Predsjedništvo, a ne poznaje Ustav": Burne reakcije nakon istupa Darijane Filipović

Podsjetimo, Sud Bosne i Hercegovine danas je izrekao prvostepenu presudu predsjedniku entiteta Republika Srpska (RS) Miloradu Dodiku, osudivši ga na godinu dana zatvora i čak šest godina zabrane obavljanja političke dužnosti predsjednika RS-a.

“Sud je optuženom Miloradu Dodiku izrekao kaznu zatvora u trajanju od jedne (1) godine, kao i mjeru sigurnosti zabrane vršenja dužnosti predsjednika Republike Srpske u trajanju od šest (6) godina, od dana pravosnažnosti presude”, objavio je Sud BiH.

Izdvajamo

Izdvajamo

Ibrahimović otkrio da će na Mundijalu navijati za Hrvatsku: “Moji korijeni su odatle”

Legendarni švedski nogometaš Zlatan Ibrahimović ovih dana boravi u Sjevernoj Americi, gdje je angažovan kao stručni konsultant tokom prijenosa...

Još vijesti za vas