Sjevernokorejski dokumentarac: “Amerikanci žive u šatorima, piju otopljeni snijeg i ubijaju djecu”

Preporučeno

Sjevernokorejska televizija emitirala je dokumentarni film o siromaštvu u SAD-u.

SjevernaKoreja-dokumentarac

U isječku objavljenom na YouTubeu Amerikanci su prikazani kao siromasi koji žive u šatorima, “prave kavu od snijega i kupuju oružje kako bi se međusobno ubijali, posebice djecu”.

U komentaru kadra snimljenog u zimi ističe se kako nema ptica “jer bi ih pojeli ljudi koji žive u šatorima i prihvatilištima”. Između ostaloga se ističe da “Crveni križ Amerikancima nabavlja zavjese sašivene od materijala iz Sjeverne Koreje”. Količina propagandnih “bisera” koje su prenijeli brojni strani mediji doseže iznenađujuće veliki broj u samo nekoliko minuta videa. Razvidno je i da se u dobrom dijelu kadrova prikazuju europski, a ne američki gradovi.

Upravo se čita:  Povećana pojava dima kod deponije Uborak uznemirila građane, službe na terenu

(Index)

Izdvajamo

Izdvajamo

Hiljade navijača iz BiH okupirale centar Seattlea uz muziku iz domovine

Više hiljada navijača Bosne i Hercegovine okupilo se danas u parku u centru Seattlea, u blizini Space Needlea, gdje...

Još vijesti za vas