Tužna sudbina mladića (20) iz BiH: Tarik krenuo kući, ali nikada nije stigao, danas će biti ispraćen na vječni počinak

Autor:Redakcija

Preporučeno

Velika tuga pogodila je porodicu i prijatelje Tarika Mujarića iz Ribnice kod Banovića, koji je tragično izgubio život u teškoj saobraćajnoj nesreći u Sloveniji. Mladić, koji je zbog posla otišao živjeti u inostranstvo, stradao je dok se vraćao kući u Bosnu i Hercegovinu.

Teška saobraćajna nesreća dogodila se u srijedu, 24. juna, oko 20:50 sati na autoputu Brežice–Drnovo u Sloveniji. U nesreći je smrtno stradao 20-godišnji državljanin Bosne i Hercegovine Tarik Mujarić iz mjesta Ribnica.

Prema dostupnim informacijama, Tarik je po završetku škole otišao u Sloveniju u potrazi za poslom i boljim životom. Kobne večeri vraćao se prema Bosni i Hercegovini, ali nažalost nije uspio stići do svog doma.

Kako je saopćeno, tokom preticanja izgubio je kontrolu nad automobilom, nakon čega je došlo do sudara s vozilom kojim je upravljao 44-godišnji vozač. Nakon silovitog udara njegov automobil se više puta prevrnuo na travnatoj površini pored autoputa.

Upravo se čita:  Objavljen identitet vozača koji je pijan vozio automobil s kojeg je pao mladić i zamalo poginuo

Vatrogasci opisali dramatičnu intervenciju

Iz Vatrogasne službe PGE Krško saopćili su da su po dolasku na mjesto nesreće zatekli jednu povrijeđenu osobu koja je sama izašla iz vozila, dok je druga osoba preminula na mjestu nesreće usljed zadobijenih povreda.

Kako su naveli, vatrogasci su osigurali mjesto događaja od mogućeg požara i udara groma, isključili akumulatore na vozilima, osvijetlili mjesto nesreće i vratili prevrnuto vozilo na točkove.

Upravo se čita:  Nova tragedija u BiH: Prilikom sječe stabala prevrnuo se traktor, poginuo muškarac
Foto: PGE Krško

Tehničkom intervencijom omogućili su pristup tijelu stradalog mladića, koje je potom predato nadležnoj pogrebnoj službi. Intervencija je završena u 1:25 sati, a zbog težine događaja i njegovog psihološkog uticaja nakon završetka akcije organizovan je razgovor za učesnike intervencije.

Danas dženaza Tariku Mujariću

Iza Tarika Mujarića ostali su neutješni otac Ferid, majka Šaha, brat Dženan, djed Vahid, nena Šemsa, kao i brojna rodbina, prijatelji i poznanici koji se opraštaju od prerano ugašenog života.

Upravo se čita:  Tuga do neba: Ovo je 15-godišnjak koji je preminuo nakon pada s električnog romobila. Posljednji ispraćaj u subotu

Dženaza će biti klanjana danas, 27. juna, na mezarju Mujići u Ribnici, s početkom u 17:15 sati, gdje će porodica, prijatelji i mještani uputiti posljednji ispraćaj mladom Tariku.

Izdvajamo

Izdvajamo

Vlada Srbije povećava akcize na derivate nafte: Poskupljenje od oko 5,5 odsto uzburkava tržište energije

Vlada Srbije je povećala iznose akciza na derivate nafte za oko 5,5 odsto, a novi iznosi će stupiti na...

Još vijesti za vas