Zbog povećane potrošnje vode i visokih temperatura: Apel građanima na štednju vode u ljetnim mjesecima

Preporučeno

Javno preduzeće „Komunalno Brčko“ ponovo je apelovalo na građane da se pridržavaju mjera štednje i racionalnog korištenja vode, koje su na snazi od 3. juna ove godine. Mjere su donesene na osnovu Odluke o štednji i ograničenju potrošnje vode koju je usvojila Vlada Brčko distrikta BiH kako bi se očuvala stabilnost vodosnabdijevanja.

U saopštenju JP „Komunalno Brčko“ naglašava se da je cilj ovih mjera očuvanje stabilnosti javnog vodovodnog sistema i obezbjeđenje urednog i kontinuiranog vodosnabdijevanja svih korisnika tokom perioda povećane potrošnje i nepovoljnih vremenskih prilika.

Upravo se čita:  Hitna pomoć spasila mladića u Sarajevu nakon što je ispao iz automobila tokom proslave pobjede Zmajeva

Odluka zabranjuje neracionalno korištenje vode iz sistema javnog vodosnabdijevanja, a posebno se ističe zabrana zalijevanja travnjaka, vrtova i drugih zelenih površina, punjenja bazena i rezervoara većeg kapaciteta, pranja vozila izvan ovlaštenih autopraonica, kao i pranje ulica, dvorišta, pločnika, terasa i drugih vanjskih površina. Također, svaka potrošnja koja nije povezana sa osnovnim životnim potrebama i sanitarnom higijenom je zabranjena.

Upravo se čita:  Makron: Evropa i SAD ponovo se približavaju uoči NATO samita u Ankari

Iz JP „Komunalno Brčko“ ističu kako neracionalna potrošnja može dovesti do pada pritiska u vodovodnoj mreži, što će otežati vodosnabdijevanje, naročito u višim zonama i udaljenijim dijelovima sistema.

Građanima su se zahvalili na dosadašnjem razumijevanju i saradnji, pozivajući ih da i u narednom periodu odgovornim korištenjem vode doprinesu očuvanju stabilnog vodosnabdijevanja za sve korisnike.

Izdvajamo

Izdvajamo

Sabalenka iskritizirala Đokovića: “Mator si, ne možeš tri odjednom”

Arina Sabalenka i Novak Đoković ponovo su nasmijali tenisku javnost opuštenim razgovorom na Vimbldonu, dok su dogovarali snimanje sadržaja...

Još vijesti za vas