Petak, 26 travnja, 2024

Bayern potopio Porto, Barcelona bez problema na Camp Nou

[wonderplugin_gallery id=”220″]

U uzvratnim utakmicama četvrtine finala Lige prvaka večeras su slavili Barcelona protiv PSG-a sa 2:0 te Bayern Munich protiv FC Porta sa ubjedljivih 6:1. Barcelona i Bayern Munich ovim pobjedama postali su prvi polufinalisti prestižnog fudbalskog takmičenja, javlja Anadolu Agency.

Barcelona je večeras upisala i drugu pobjedu nad PSG-om. Golove na Camp Nou za domaće postigao je Neymar u 14. i 34. minuti.

Upravo se čita:  Akcija “Piramida”: Više od 150 policajca vrši pretrese na 16 lokacija u BiH

Večerašnji susret Bayerna i Porta izgledao je kao osveta Bavaraca za prethodni poraz. Beyern je na Allianz Areni u protivničku mrežu postao čak šest lopti. Bavarci su oštro krenuli već od prve minute susreta. Golove za Bayern postigli Thiago Alcantara u 14. minuti, Thiago Alcantara u 22. minuti, Robert Lewandowski u 27. i 40. minuti, Thomas Mueller u 36. minuti, Holger Badstuber u 42. minuti te Xabi Alonso u 88. minuti.

Upravo se čita:  Delegacija EU u BiH osudila negiranje genocida u Srebrenici: U Evropi nema mjesta revizionizmu i veličanju ratnih zločinaca

Porto se pokušao vratiti u igru u drugom poluvremenu. Jedini pogodak za gostujući tim postigao je Jackson Martinez u 74. minuti, no Xabi je na kraju susreta svojim pogotkom zapečatio pobjedu svog tima.

Sutra se igraju uzvratni susreti Real Madrida i Atletico Madrida te Monaca i Juventusa.