Subota, 27 travnja, 2024

Danny Smailagić u šoku: Sin jedinac zanijemio kad je čuo za smrt roditelja

Preporučeno

dannyDanny Smailagić potvrdio je veleposlaniku Bosne i Hercegovine u Njemačkoj da su njegovi roditelji Fehret i Emira Smailagić bili putnici na kobnom letu Germanwingsa koji je letio iz Barcelone za Düsseldorf.

Veleposlanik Edin Dilberović izjavio je za naš list da još nema službenih podataka o smrti dvoje Smailagića, ali da njihova obitelj tvrdi da su bili na tom letu, kao i da su njihova imena pronađena na popisu putnika.

“Među imenima putnika tragali smo za našim prezimenima i došli do Smailagića. Oni su podrijetlom iz Bosne i Hercegovine, ali imaju njemačko državljanstvo i njemačke putovnice”, kaže veleposlanik. Dodaje da su Smailovići živjeli u gradu Neussu i imali privatnu tvrtku za taksi prijevoz. “Stupili smo u kontakt sa sinom i s Emirinom sestrom. Oni su u šoku. Sin ne može uopće govoriti”, kazao je veleposlanik Dilberović.

Jučer smo u više navrata pokušavali stupiti u kontakt s obitelji, ali bezuspješno.

Smailagići su na ovom letu završili po povratku s utakmice Bracelona – Real.

Dugogodišnji prijatelj obitelji Smailagić Rasim Drinjaković za Klix.ba je ispričao kako se 30 godina družio s njima. Svi su živjeli u pokrajini Kaarst, u Neussu, a u neposrednoj blizini Düsseldorfa.

Upravo se čita:  Studenti u FBiH bi uskoro mogli legalno raditi i studirati: Prvi korak načinjen, donosimo detalje

“Došao je u Njemačku sa svojih 16 godina i dugo se bavio nogometom. Nakon što je prestao aktivno igrati, trenirao je mlađe timove, nižerazredne. To sve je radio do prije pet godina. Odlučio je stati i putovati svijetom sa suprugom”, ispričao je kroz suze Drinjaković.

Prema njegovim riječima, nakon što je prestao baviti se nogometom, otvorio je taksi tvrtku koja je nosila njegovo ime. Nekoliko radnika je radilo za njega, a on se posvetio obiteljskom životu. Putovao je često sa suprugom, svakog mjeseca, željeli su obići svijet”, kazao je Drinjaković. Ovoga puta su se vraćali s putovanja iz Španjolske. Iza bračnog para Smailagić ostao je sin jedinac, koji ima oko tridesetak godina.

Zrakoplov njemačke niskobudžetne zrakoplovne kompanije Germanwings srušio se u utorak u zabačenim francuskim Alpama pri čemu je poginulo svih 150 putnika i članova posade. Novi dokazi sugeriraju da je neobjašnjeno spuštanje zrakoplova trajalo 18 minuta, a ne osam kako se najprije vjerovalo. Francuska ministrica za okoliš i promet Segolen Rojal rekla je da je posada zrakoplova “Airbus A320″ prestala javljati se preko radija u 10.30 sati, dok je zrakoplov bio iznad Sredozemnog mora. Udario je u strme padine francuskih Alpa u 10.48 sati. U tih 18 minuta letjelica je postupno ponirala s visine od 8500 metara na nešto manje od 600 metara.

Upravo se čita:  Strujni udar Vlade FBiH: Poskupljenje struje najviše će pogoditi porodice s većim brojem djece

Za to vrijeme zrakoplov nije poslao nikakav signal za uzbunu, kao što je prvobitno objavljeno.

Rješavanje ovog misterija ovisit će o upotrebljivosti dviju “crnih kutija”. Uređaj za snimanje glasova u kabini jučer je stigao u laboratorije francuskog istražnog ureda, nedaleko od Pariza.

Dužnosnici su rekli da je uređaj oštećen, ali da je iz njega moguće dobiti informacije.

Francuski ministar unutarnjih poslova Bernard Cazeneuve izjavio je da istražitelji razmatraju sve mogućnosti o uzrocima zrakoplovne nesreće, ali je isključio mogućnost terorističkog napada.

“Ostaci zrakoplova se prostiru na jedan i pol hektar, što ukazuje na to da zrakoplov očigledno nije eksplodirao u zraku. Teorija o terorističkom napadu nije teorija na koju se mi fokusiramo”, rekao je za francuski radio RTL.

Upravo se čita:  Poznati detalji akcije "Piramida": Slobode lišeno 14 osoba

Nepristupačni teren jučer su nadlijetali helikopteri i pristizale su ekipe hitnih službi, a izvlačenje tijela je najavljeno za danas.

Šef zrakoplovne kompanije Germanwings Thomas Winkelmann rekao je da su u zrakoplovu, koji se srušio s 144 putnika i šest članova posade, bila 72 Nijemca i 35 Španjolaca. Kada je riječ o žrtvama pada zrakoplova, među kojima su bile i dvije bebe i 16 gimnazijalca, uz suglasnost vlada različitih zemalja, agencija AP je objavila da je potvrđena smrt trojice Kazahstanaca, dva Japanaca, dva Kolumbijca, dva Australca i Nizozemca, Danca, Turčina i Izraelca, a u zrakoplovu je vjerojatno bio i jedan Meksikanac, mada meksička vlada navodi da i dalje pokušava potvrditi tu informaciju. Reuters dodaje da su među žrtvama najmanje tri Britanca.

U krizni stožer nedaleko od mjesta nesreće, u selu Seyne-les-Alpes, jučer su stigli njemačka kancelarka Anegela Merkel, francuski predsjednik Francois Hollande i španjolski premijer Mariano Rajoy.

Lufthansa radi na tome da prebaci one članove porodice koji bi to željeli na mjesto nesreće ili blizu tog područja.

Zanima li vas ovo?

Komentariši

Izdvajamo

Izdvajamo

Od početka maja lakše do penzije u FBiH, četiri važna dokumenta više nisu potrebna

Federalni zavod za mirovinsko i invalidsko osiguranje izvijestio je u petak da od 1. maja, svi podnositelji zahtjeva za...

Još vijesti za vas