Subota, 27 travnja, 2024

Liga prvaka: Messi postigao deseti gol ove sezone, Lewa presudio Atleticu

Barcelona i Manchester City su od ranije riješili pitanje putnika u 1/8 finala, te su u večerašnjim susretima ušli bez većeg pritiska. Barcelona je savladala Borussiju Monchengladbach sa 4:0, dok je Manchester City odigrao 1:1 protiv Celtica.

Barcelona je sa kombinovanim sastavom došla do rutinske pobjede protiv Monchengladbacha, a zvijezda večeri bio je Arda Turan koji je postigao het-trick.

Nijemci za 90 minuta nisu uputili niti jedan šut u okvir gola, izveli su dva kornera, a loptu su kod sebe držali tek 30% ukupnog posjeda. Svi ti pokazatelji govore kakav je omjer snaga bio na Camp Nou.

Prvo poluvrijeme prošlo je sa nekoliko prilika Barcelone, a jednu takvu realizovao je Messi za vodstvo od 1:0, što je bio rezultat drugog poluvremena. Igrač večeri Arda Turan mu je asistirao na prelijep način za prvi gol što je bio znak njegove fantastične partije.

Turčin je svoj prvi gol postigao glavom u 50. minuti na asistenciju Suareza. Svoj drugi gol postigao je tri minute kasnije iz skoro identične akcije kao kod drugog gola Barcelone, a ovogo puta mu je asistirao Vidal.

Za poker Barcelone i svoj het-trick Turan se pobrinuo u 67. minuti. Opet je postigao gol sa lijeve strane, slično kao kod dva prethodna gola, a uposlio ga je Paco Alcacer.

U drugoj utakmici između Manchester Cityja i Celtica, Guardiola je izveo skoro pa drugi tim i samo remizirao sa prvakom Škotske. Popularni Kelti su poveli golom Robertsa u četvrtoj minuti, a već u osmoj minuti Iheanacho je poravnao što je bio i konačan rezultat.