Petak, 29 ožujka, 2024

City u četvrtfinalu FA Cupa

Preporučeno

Manchester City je u okviru osmine finala FA Cupa ugostio ekipu Leedsa i slavio pobjedu rezultatom 4:0. Bh. reprezentativac Edin Džeko je igrao od 81. minute susreta.

Ekipa Manchester Cityja sjajno je započela utakmicu s Leedsom, ekipom iz Championshipa. Građani su poveli već u 5. minuti kada je nakon asistencije Teveza pogodio Yaya Toure.

Isti je igrač imao priliku ponovo pogoditi mrežu Leedsa u 11. minuti, ali ovog puta nije imao sreće. Dvije minute kasnije je Tevez pogodio stativu gostujućeg tima. Igrala se 14. minuta kad je dosuđen jedanaesterac za City, a minut kasnije ga je realizirao Aguero.

Prvu ozbiljnu priliku su gosti imali u 20. minuti susreta kada je šutirao Diouf, no gola nije bilo. City je nastavio dominirati na terenu. Dobar šut Yaye Tourea u 32. minuti ipak nije pronašao put do mreže golmana Leedsa Ashdowna.

Prvu ozbiljnu priliku su gosti imali u 20. minuti susreta kada je šutirao Diouf, no gola nije bilo. City je nastavio dominirati na terenu. Šanse za povećanje vodstva Cityja su propustili Kolarov i Garcia. Golmanu Građana Pantilimonu je zaprijetio McCormack. Na odmor se otišlo pri rezultatu 2:0 u korist domaćih.

U nastavku utakmice su Građani nastavili s dobrom igrom, a to je rezultiralo trećim pogotkom. Strijelac je u 52. minuti nakon asistencije Aguera bio Tevez. Opsada gola Leedsa je nastavljena, a prilike nisu iskoristili Yaya Toure i Milner. Njihovi šutevi su završili iznad gola gostiju. Igrači Leedsa nisu kreirali mnogo opasnih situacija pred golom Cityja. Vrijedne pomena su prilike iz 56. i 62. minute koje su propustili Austin i Norris. Na drugoj je strani potom opasan bio Rodwell, koji je pogodio prečku.

Nakon nekoliko promašaja na obje strane, put do mreže je pronašao Aguero. U 74. minuti je pogodio nakon asistencije Silve. Silva je mogao u 82. minuti povisiti rezultat na 5:0, ali mu to uspjelo jer je šutirao neprecizno. U 81. minuti je umjesto Aguera u igru ušao bh. reprezentativac Edin Džeko.

Popularni Dijamant je u 85. minuti uputio udarac ka golu Leedsa, ali nažalost nije pogodio. Više sreće nije imao ni Zabaleta četiri minute kasnije. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao. Manchester City je protiv Leedsa slavio rezultatom 4:0 i tako se plasirao u četvrtfinale FA Cupa.