Ponedjeljak, 29 travnja, 2024

Domaćin Brazil drugi polufinalista Mundijala

Brazil je slavio pobjedu golovima Thiaga Silve na samom početku utakmice u 7. minuti i Davida Luiza u 69. minuti

Domaćin ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva 2014. godine Brazil, plasirao se u polufinale ovog prvenstva rezultatom od 2:1 protiv Kolumbije, javlja Anadolu Agency (AA).

Reprezentacija Brazila je sada drugi tim koji se plasirao na polufinale Mundijala, nakon Njemačke, koja je minimalnim rezultatom danas porazila Francuze, tako postavši prva reprezentacija u polufinalu.

Upravo se čita:  Studenti u FBiH bi uskoro mogli legalno raditi i studirati: Prvi korak načinjen, donosimo detalje

Brazil je slavio pobjedu golovima Thiaga Silve na samom početku utakmice u 7. minuti i Davida Luiza u 69. minuti. Iako su Kolumbijci u drugom poluvremenu, tačnije u 80. minuti golom Rodrigueza ostvarili pogodak, to nije bilo dovoljno za odlučni Brazil, koji je ispunio očekivanja strastvenih navijača.

Sastav Komlumbije: Ospina – Zuniga, Zapata, Yepes (c), Armero – Cuadrado, Guarin, Sanchez, Ibarbo – Gutierez, Rodriguez

Upravo se čita:  Danas ističe rok za BiH da podnese listu reformi i uzme milijardu eura

Sastav Brazila: Julio Cesar – Maicon, Thiago Silva (c), David Luiz, Marcelo – Fernandinho, Paulinho – Hulk, Oscar, Neymar – Fred

Zanimljivo je da od 25 međusobnih utakmica Brazil je dobio 15, osam ih je završilo neriješeno, a samo dva puta slavili su Kolumbijci i to “davnih” 1985. i 1991. godine.