Utorak, 30 travnja, 2024

Dramatičnim preokretom Holandija izbacila Meksiko i prošla dalje

Preporučeno

Holandija je u odličnoj utakmici uspjela savladati Meksiko i izboriti četvrtfinala Mundijala u Brazilu

Reprezentacija Holandije je dramatičnim preokretom u posljednjih pet minuta utakmice savladala Meksiko (2:1) i tako izborila plasman u četvrtfinale Mundijala, javlja Anadolu Agency (AA).

Prvo poluvrijeme je proteklo u lošoj igri obje ekipe po izuzetno toplom i vlažnom vremenu. Iako je u Brazilu kalendarski zima, temperatura u Fortalezi je bila preko 30 stepeni Celzija. To je igrače obje ekipe spriječilo da pruže svoj maksimum, a sudija iz Portugala Pedro Proenca je bio primoran praviti pauzu kako bi se igrači osvježili.

Upravo se čita:  Poznato kad kreće isplata uvećanih penzija u FBiH: Evo koliko sada iznose

Sudija iz Portugala je bio u centru pažnje nakon što je Arjen Robben oboren u šesnaestercu Meksika. Iako je usporeni snimak pokazao kontakt igrača Meksika i Robbena, pištaljka se nije oglasila.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme golom Dos Santosa Meksiko je poveo. Igrač Villareala je s 20-ak metara precizno šutirao lijevom nogom, a lopta je našla put do mreže holandskog gola.

Upravo se čita:  Nova velika policijska akcija u BiH, zaplijenjeno devet kilograma droge

Nakon gola publika je imala priliku gledati mnogo bolju utakmicu.

Holandija je bila aktivnija i bolja ekipa na terenu, a golman Ochoa je uspjevao fantastičnim odbranama održati svoju ekipu u prednosti.

Tako je bilo sve do pred sami kraj utakmice. Kada je izgledalo da će Meksiko napraviti još jedno veliko iznenađenje, Sneijder je u 88. minuti zakucao loptu u mrežu Ochoe.

Upravo se čita:  Napravljen korak naprijed ka obaveznoj neradnoj nedjelji i neradnim praznicima za trgovce u FBiH

I to nije bilo sve. U sudijskoj nadoknadi Proenca je svirao penal nad Robbenom. Loptu je namjestio Huntelaar koji je bio siguran s bijele tačke za prolaz Holandije u četvrtfinale Mundijala u Brazilu.