Srijeda, 8 svibnja, 2024

Fantastični Džumhur pobjednik turnira u Aradu

Damir Džumhur

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur pobjednik je Challengera koji se igrao u rumunskom gradu Aradu.
On je u finalu slavio protiv španskog predstavnika Perea Ribe-Madrida 2:0 u setovima.

Riba je u prvom setu poveo 4:1 i kada se činilo da će prvi set otići na njegovu stranu Džumhur je osvojio pet narednih gemova i osvojio prvi set.

U drugom setu oba tenisera su držala svoj servis u uvodnih sedam gemova prvog seta nakon čega Džumhur oduzima servis Ribi i dolazi u priliku da servira za set.

Ipak, to ne koristi, te Španac vraća brejk, nakon čega se odlazi u tie break gdje je ponovo uspješniji Damir Džumhur.