Ponedjeljak, 6 svibnja, 2024

Faraoni očitali lekciju Zmajevima: Reprezentacija poražena u Innsbrucku

140305203021bih_egipat

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u Inzbruku na stadionu Tivoli pred desetak hiljada gledalaca, umjesto dobijanja dodatnog samopouzdanja, poražena je od podmlađene reprezentacije Egipta (0:2). Vrijedi istaći da se na ovom susretu oprostio Samir Muratović, te da su debitovali Tino-Sven Sušić i Anel Hadžić.

Na početku utakmice djelovali smo dekoncentrisano. Pogriješili su Sejad Salihović, zatim i Emir Spahić, ali na našu sreći Egipćani se nisu najbolje snašli. Poslije pet minuta igre Haris Medunjanin je pao u šesnaestercu, ali glavni sudija se nije oglasio. Pokušao je i Vedad Ibišević u 10. minuti, ali bez opasnosti po Egipat.

Upravo se čita:  Sve Šmitove izmjene izbornog zakona stupile na snagu, šta slijedi

Poslije desetak minuta igre Samir Muratović je izašao iz igre i tako zaključio odlazak u penziju i oproštaj od nacionalnog dresa. Pozdravio se sa saigračima, a zatim i sa selektorom Safetom Sušićem i predsjednikom NS/FS BiH Elvedinom Begićem, od kojeg je dobio poklon. Zamijenio ga je debitant, Tino-Sven Sušić.

Nakon toga Ahmed Fathy pravio je velike probleme našoj reprezentaciji. Uputio je tri veoma opasna udarca prema golu Asmira Begovića u periodu od 14. do 20. minute. Prvi put Zmajevi su ozbiljnije zaprijetili u 30. minuti kada je Senad Lulić sa ruba šesnaesterca šutirao desnom nogom preko gola.

Upravo se čita:  Predsjedavajući predsjedništva BiH razgovarao s velikim imamom tokom posjete Egiptu

Pred kraj prvog poluvremena kao da smo se malo probudili. Edin Džeko je šutirao iz veoma teške situacije nakon prodora Seada Kolašinca u 35. minuti, ali uspio je izboriti samo korner. Dvije minute poslije napadač Manchester Cityja kombinovao je sa Medunjaninom, nakon čega je šutirao Lulić, a Sherif Ekramy odbranio.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a u drugi dio utakmice počeo je mirno. U 53. minuti Egipćani su došli do vostva. Mohammed Salah pretrčao je Ermina Bičakčića i uposlio Mohameda Nagyja Gedda, koji je matirao Begovića. I u nastavku naši reprezentativci su izgledali slabo i bezvoljno, da bi u 64. minuti nakon jedne odbijene lopte Salah udvostručio prednost Faraona.

Upravo se čita:  Sunčan kraj aprila, temperature blizu 30 stepeni, onda prvomajski obrt u cijeloj Bosni i Hercegovini

Napadi našeg nacionalnog tima bili su jalovi, a sa tribina čuli su se i zvižduci za naše momke. Salah je mogao povisiti prednost Egipćana u 76. minuti, ali Ognjen Vranješ je na vrijeme intervenisao. Hajrović je tri minute poslije dobro šutirao sa distance, ali odbranio je egipatski golman. Pokušao je i Spahić glavom u 83. minuti, međutim do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.