Nedjelja, 5 svibnja, 2024

FIBA 2014: Srbija u finalu

Reprezentacija Srbija uspjela je savladati Francusku rezultatom 90:85 te time ušla u finale gdje je očekuje SAD

Pobjedom nad Francuskom, reprezentacija Srbije uspjela je doći do finala Svjetskog prvenstva u košarci koje se održava u Španiji. U Finalu Srbiju očekuje sjajna ekipa SAD-a, javlja Anadolu Agency.

Srbija je sjajno otvorila igru, a od prve četvrtine su Francuskoj bježali za nekoliko koševa. Najefikasniji igrač kod Francuza je bio Batum, a kod Srbijanaca Teodošić. U zadnjoj četvrtini Francuska se opasno primakla izjednačenju, no ekipa Srbije je rezultatom 90:85 ipak uspjela doći do završnice takmičenja.

srrbija-a

Srbija će se u finalu susresti s ekipom SAD-a koja je u prvom polufinalnom meču pobjedila Litvaniju.

Za treće mjesto Francuska će se boriti sa Litvanijom.