Utorak, 30 travnja, 2024

Francuska u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Brazilu: Pobjeda nad Nigerijom

Karim-Benzema-celebrates-Football-Wallpaper

Nogometna reprezentacija Francuske pobjedom nad reprezentacijom Nigerije od 2:0, plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Brazilu, javlja Anadolu Agency (AA).

Nigerija je imala nekoliko dobrih prilika, a jedna od njih je i ona u 17. minuti kada je Emenike iz slobodnjaka šutirao preko gola.

Mnogo prilika je bilo i s jedne i druge strane, ali bez golova. Deset minuta prije kraja Francuska uspijeva doći do gola. Gol za Francuze postiže Pogba koji je glavom loptu poslao u suparničku mrežu.

Nekoliko minuta prije kraja utalmice, iskusni Yobo je postigao autogol za konačnih 2:0, pa će Francuska u četvrtfinalu igrati s boljim iz duela Njemačka – Alžir.

Nakon Brazila, Kolumbije, Holandije i Kostarike, Francuska je peta reprezentacija koja je izborila četvrtfinale na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.

Šesti učesnik četvrtfinala bit će poznat večeras nakon susreta između Njemačke i Alžira. U utorak su na rasporedu posljednja dva meča osmine finala između Argentine i Švicarske te Belgije i SAD-a.