Subota, 4 svibnja, 2024

Realov ”trio fantastico” pregazio Rudare: Kraljevi počastili Schalke sa šest golova

8

Njemački predstavnik je samo u uvodnim minutama djelovao kao konkuretan, dok je od 10. minute meča na terenu postojao samo jedan tim. Utakmicu su obilježila tri dvostruka strijelca: Karim Benzema, Cristiano Ronaldo i Gareth Bale.

Domaći su zaprijetili već u prvoj minuti. Nakon ubačaja iz kornera Benedikt Howedes je dobro skočio, šutirao glavom, ali je lopta otišla pored gola. Real Madrid do vodstva dolazi iz prvog ozbiljnog napada. Cristiano Ronaldo je atraktivno odigrao petom,lopta se odbila od Felipea Santanu došla do Karima Benzema koji rutinski pogađa za 0:1.

Minutu poslije Rudari su mogli do izjednačnja. Juline Draxler je propustio kolosalnu šansu, tačnije sjajno je interevnisao Iker Casillas, talentovani Nijemac je pucao sa par metara, ali kapiten kraljevskog kluba je odbranio u padu. Kazna za propušteno je stigla u 21. minuti. Garethb Bale je iskoristio poigravanje Santane, lijepim potezom iz igre izbacio Seada Kolašinca i snalažljivo vanjsim dijelom kopačke matirao Ralfa Fahrmana.

Upravo se čita:  Sunčan kraj aprila, temperature blizu 30 stepeni, onda prvomajski obrt u cijeloj Bosni i Hercegovini

Drugi gol je šokirao Rudare koji nikako nisu uspjevali da dođu do igrao kao na startu utakmice. U 31. minuti gosti su mogli do još jednog gola, ali je Ronaldo pogodio stativu. Pet minuta poslije Portugalac je bio ponovo u situaciji ”1 na 1”, ali je ovaj put domaći golman intervenisati odbranivši udarac petom. U posljednjoj minuti prvog poluvremena zvanično najbolji igrač svijeta je promašio još jednu dobru priliku.

Upravo se čita:  Stupile na snagu Schmidtove izmjene Ustava FBiH iz aprila prošle godine

Popularni CR7 je na svoje došao u 52. minuti kada je konačno uspio savladati Fahrmanna za ubjedljivih 0:3. Real Madrid se ni na tome nije zasutavljao pa je nakon pet minuta stigao do četvrtog pogotka. Poslije odlične kombinacije Ronalda i Benzema drugi na meču postigla je ”devetka” Los Blancosa.

Dok se na terenu gledala igra mačke i miša podrška domaćih navijača na Auf-Schalke Areni prestajala. U 69. minuti Kraljevi stižu do još jednog pogotka, po drugi put u listu strijelaca na večerašnjem susretu su upisao Bale. Posljednjih 20-ak minuta nam nije donijelo još dva gola. Ronaldo je u 89. minuti postigao svoj 11. ovosezonski gol u Ligi šampiona, dok je u sudijskoj nadoknadi fenomenalan gol te ujedno utješni za domaće postigao Jan-Klaan Huntelaar.

Upravo se čita:  Šta se krije iza priča o sukobu u Bosni i Hercegovini?

Računajući sva takmičenja ovo je za Real Madrid bila 27 uzastopna utakmica bez poraza. Revanš, koji je na programu 18. marta na stadionu Santiago Bernabeau će biti čista formalnost.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac je zamijenje u 76. minuti zbog povrede. Za provedeno vrijeme na terenu stameni fudbaler je odradio solidan posao.