Ponedjeljak, 29 travnja, 2024

Rim: Đoković preko Nishikorija do polufinala

Nakon Federera i Ferrera i najbolji igrač svijeta plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu savladavši jučer Japanca Kei Nishikorija sa 2:1 (6:3, 3:6, 6:1) nakon skoro dva sata igre.

Nishikori, koji je u 5 dosadašnjih mečeva čak dva puta savladao Đokovića, i danas se pokazao kao veoma nezgodan protivnik za Novaka. U prvom setu Đoković koristi jednu od tri break lopte što mu je bilo dovoljno za 6:3.

Međutim, u drugom setu šesti igrač svijeta potpuno preuzima dominaciju ne dajući Srbijancu ni jednu priliku za break, dobivši set rezultatom 6:3.

Međutim, u trećem setu prvi igrač svijeta dodaje gas, pravi dva breaka i dobija set sa 6:1.

U polufinalu ga čeka Španac David Ferrer.