Ponedjeljak, 29 travnja, 2024

Sjajna igra rukometnih Zmajeva donijela veliku pobjedu

140607215716repka

Rukometaši Bosne i Hercegovine su u prvoj utakmici baraža za SP u Skenderiji pobijedili Island rezultatom 33:32

Iazbranici selektora Dragana Markovića su pokazali veliku dozu borbenosti i u pojedinim trenucima su pokazali da uopšte nisu slabiji protivnik od pete reprezentacije u Evropi, na kraju su sasvim zasluženo stigli do minimalnog trijumfa.

Uvodnim minutama se igralo uglavnom gol za gol, Islanđani su imali vodstvo, dok su naši rukometaši stizali
rezultat. Prvi put smo poveli u 10. minuti, za 5:4 je pogodio Prce. Nastavili su naši sa odličnom igrom, nezadrživ je bio Prce, u 17. minuti smo imali maksimalnu predost od tri razlike, kontru je uspješno realizovao kontru.

Favorizovani gosti su nakon toga zaigrali mnogo bolje, odličnom serijom i golovima Olafsona su u potpunosti preokrenuli rezultat i poveli sa tri gola razlike. Karačić i Vražalić su smanjili na 14:15 u 27. minuti, ali su do kraja prvog poluvremena Islanđani postigli još dva gola za 14:17 poslije prvih 30 minuta igre.

U nastavku slična igra onoj sa početka utakmice, igralo se gol za gol, Islanđani su održavali prednost od tri gola. U 38. minuti Čelića se pogodio za 19:20, uzvratili su Islanđani, igrala se 43′ minuta kada je Hallgrimsson pogodio za najveću prednost od četiri gola.

Uslijedila je velika serija naših rukometaša od 8:2, anulirali smo rezultatski zaostatak te preko Burića na osam minuta prije kraja otišli smo na +2, tačnije 31:29. Na minut prije kraja Prce je pogodio za 33:31, gosti su preko Petersona smanjili na jedan razlike što je bio i konačan rezultat utakmice.

Najefikaniji u našim redovima bio je Nikola Prce sa 11 golova, na drugoj strani odličnu partiju su pružili Hallgrimsson sa 6 i Peterson 7 pogodaka.

Revanš susret je na programu 15. juna u Rejkjaviku.