Visoko: Prva vjetroelektrana u FBiH i zvanično u funkciji

Preporučeno

Prva vjetroelektrana u Federaciji BiH, koja je podignuta još 2008 godine, a čiju je gradnju finasirala firma “Suša Commerce” zvanično je puštena u funkciju.

Vjetroelekrtana u Visokom (Foto: Vipromo)
Vjetroelekrtana u Visokom (Foto: Vipromo)

Izgradnja ove elektrane, snage 350 kilovata, koštala je blizu pola miliona maraka.

U proteklom periodu čekalo se na upotrebnu– sistemsku proceduru.

Vjetroelektrana (VE “Moštre 1″) smještena je u naselju Zimča, u općini Visoko, a predviđena godišnja proizvodnja električne energije iznosi cca: 1,080 GWh.

Proizvedena električna energija isporučivat će se u distributivni sistem JP „Elektroprivreda BiH“ d.d. –Sarajevo.

(Bh-index)

Izdvajamo

Izdvajamo

Anja Ljubojević se ranije hvalila kako je ostala bez vozačke: “Ja sam ekstremno brz vozač”

Potpredsjednica Narodne skupštine Republike Srpske Anja Ljubojević (SNSD) jučer je izazvala tešku saobraćajnu nesreću vozeći službeni automobil Audi A3...

Još vijesti za vas