Subota, 27 travnja, 2024

Damir Džumhur bez problema ostvario plasman u drugo kolo Roland Garrosa

Preporučeno

Najbolji bh. tensier Damir Džumhur plasirao se u drugo kolo drugog Grand Slam turnira sezone Roland Garrosa, koji je počeo danas u Parizu.

Džumhur je sa ubjedljivih 3:0 u setovima savladao američkog tenisera Denisa Kudlu, koji nije imao nikakve šanse protiv našeg tenisera.

U prvom setu igralo se game za game, sve dok Džumhur nije oduzeo servis svom protivniku te poveo sa 4:3. Ipak, Amerikanac mu je ekspresno uzvratio, ali tu nije bilo kraj. Pri rezultatu 4:4, Džumhur je napravio break i stigao do 6:4.

Drugi set bio je skoro identičan drugom. Bilo je 2:2, a onda je Džumhur dva puta napravio break i stigao do 6:2. U trećem setu Damir je ponovo bio odličan te je slavio sa 6:2.

U drugom kolu Džumhur će igrati protiv pobjednika duela između Francuza Gregoirea Barrerea i Moldavca Radua Albota.

Drugi naš teniser Mirza Bašić svoj meč protiv Čeha Adama Pavlašeka igra kasnije.