Subota, 27 travnja, 2024

Pandemija koronavirusa oborila cijene peleta: Evo koliko sada košta tona!

Preporučeno

Pelet je, kod većine proizvođača pojeftinio, zavisno da li sirovinu nabavljaju ili koriste iz vlastite drvne industrije.

Pandemija korona virusa bitno je uticala na promjenu cijena pojedinih energenata, goriva, drveta, uglja, peleta, briketa, u Lijevče polju ali u pozitivnom smislu za kupce odnosno potrošače. Osim bitnijeg pojeftinjenja pogonskog goriva, znatno su smanjene i cijene ogreva, primarno peleta.

Upravo se čita:  Zapalio se autobus koji je prevozio prvačiće na ekskurziju

U srbačkoj opštini, poznatoj po velikoj proizvodnji peleta koji je prethodnih godina bio veoma tražen a cijene neopravdano visoke, sada se situacija sasvim promijenila.

Pelet je, kod većine proizvođača pojeftinio, zavisno da li sirovinu nabavljaju ili koriste iz vlastite drvne industrije.

– Imali smo mnogo otpada u proizvodnji namještaja. Koristimo prvoklasni hrast, te smo ove godine odlučili da sirovinu sami koristimo a ne ustupamo drugima. Nabavili smo modernu peletaru velikog kapaciteta i odlučili da, zbog virusa i nedaća koje su sve nas pogodile, tržištu ponudimo pelet po prihvatljivoj cijeni – rekao je za Srpskainfo Savo Zrnić, vlasnik Drvne industrije “Zrnić” u Razboju Ljevčanskom.

Upravo se čita:  Najavili raniju isplatu aprilskih penzija

Cijene peleta, podsjećamo, prije korona virusa u ovom kraju iznosile su od 350 do 450 KM po toni a sada je to jeftinije, čak 300 KM uključujući prevoz kao u slučaju DI “Zrnić”.

Takođe, navode sagovornici za Srpskainfo, na pad cijena utiče i nemogućnost izvoza jer su prethopdnih nekoliko godina, naročito prošle i pretprošle, gotovo svu ovdašnju proizvodnju otkupljivali Italijani.

Zanima li vas ovo?

Komentariši

Izdvajamo

Izdvajamo

Da li postoji način da potrošači u BiH izbjegnu poskupljenje struje

Elektroprivreda BiH, koja snabdijeva strujom oko 732.000 domaćinstava u ovom bh. entitetu, prije dvadeset dana je predložila podjelu potrošača...

Još vijesti za vas