Subota, 4 svibnja, 2024

Džeko pogodio za slavlje Cityja u Londonu

Edin Džeko
Edin Džeko

Manchester City je nakon 23. kola vodeća ekipa engleskog prvenstva. Pobjedom na White Hart Laneu protiv Tottenhama rezultatom 5:1, Građani su preskočili do večeras vodeći Arsenal.

Reprezentativac BiH nastavio je sa odličnom formom. U pobjedi je bio strijelac trećeg pogotka, dok je i izborio jedanaesterac kojeg je realizirao Yaya Toure.

Džeko, koji je u vrhu napada zaigrao uz Sergija Aguera, je svoj 17. pogodak ove sezone u svim takmičenjima postigao u 54. minuti. Nadalje, bio mu je to šesti pogodak u šest utakmica protiv Tottenhama. Očito je da mu godi da igra u sjevernom Londonu.

Upravo se čita:  Meteorolozi objavili kakvo vrijeme nas očekuje u narednim danima u BiH

Poveli su gosti u 15. minuti kada je majstorski pogodak postigao Aguero. Argentinac je, međutim, sredinom prvog poluvremena morao napustiti igru zbog povrede. Prema prvim naznakama, došlo je do istegnuća lože, pa ostaje da se vidi koliko će napadač Građana, koji se nedavno oporavio od povrede, ponovo morati da odsustvuje sa terena.

Vodstvo gostima je u 51. minuti sa bijele tačke udvostručio Yaya Toure. Pogotku je prethodio sumnjiv prekršaj u šesnaestercu domaćih kada je Danny Rose srušio Džeku – sudija je pogazao na bijelu tačku, a igraču Tottenhama crveni karton i put u svlačionicu. Sve u svemu, diskutabilna odluka arbitra.

Upravo se čita:  Objavljen kompletan finalni tekst Rezolucije o Srebrenici: Evo šta piše u njoj

Tri minute kasnije naš reprezentativac je praktično riješio pitanje pobjednika.
Počasni pogodak za Spurse postigao je Etienne Capoue u 59. minuti.

Do kraja su se u strijelce još stigli upisati i Stevan Jovetić i Vincent Kompany. Crnogorski internacionalac je svoj prvi pogodak u Premier ligi postigao u 78. minuti, dok je Kompany postavio konačnih 5:1 minut prije kraja susreta.

Kiks Chelseaja, ljepotica u Birminghamu

Upravo se čita:  Racije u call centrima u BiH: Razbijena mreža koja je prevarila hiljade ljudi

City je sada na vrhu tabele sa 53 boda, drugi je Arsenal sa 52.

Veliki kiks napravio je Chelsea. Kod kuće je ekipa Josea Mourinha odigrala 0:0 za West Hamom koji se bori za opstanak. Sa jednim bodom londosnki Plavci su na trećem mjestu sa 50 poena.

Fenomenalan meč su u Birminghamu odigrali Aston Villa i WBA. Domaći su slavili sa 4:3, nakon što je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 3:3. Pogodak za pobjedu domaćih je u 64. minuti postigao Benteke iz jedanaesterca.