Subota, 4 svibnja, 2024

Košarkaši SAD-a ubjedljivo porazili Srbiju i osvojili petu titulu svjetskih prvaka

Reprezentacija SAD-a po peti put u historiji i drugi put uzastopno postala je svjetski šampion u košarci nakon što je u finalu ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva koje se održava u Španiji savladala selekciju Srbije rezultatom 129-92

Reprezentacija SAD-a odlučno je ušla u susret te je prvoj četvrtini postigla 35 koševa, dok je srbijanska selekcija uspjela zabilježiti svega 21 koš. Ni u drugoj četvritini situacija se nije nešto promjenila, Srbija je postigla ukupno 20 koševa dok Amerikanci ubacuju 32 te zatvaraju prvo poluvrijeme rezultatom 67-41.

Upravo se čita:  U aprilu povećan broj blokiranih računa bh. poslovnih subjekata

Amerikanci dominantni i tokom početka drugog poluvremena a 1,5 minuta pred kraj treće četvrtine bilježe stoti poen i prednost od 35 koševa. Treća četvrtina završila je rezultatom 105-67, a konačan rezultat bio je 129-92.

SAD je pored pet zlatnih medalja na Svjetskom prvenstvu osvojila i šest puta zlato na Američkom prvenstvu, sedam zlatnih medalja na Panameričkim igrama tek čak 13 puta osvojila zlato na Olimpijskim igrama.

Upravo se čita:  Vremenska prognoza za naredne dane: Malo kiše, malo sunca

Podsjetimo, treće mjesto na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu pripalo je reprezentaciji Francuske dok su kao četvrti kući otišli Litvanci.