Utorak, 30 travnja, 2024

Mundijal 2014: Argentina uz velike muke pobjedila Švicarsku i prošla u četvrtfinale

argentina

Pogotkom Angela Di Marie u 118. minuti utakmice reprezentacija Argentine uspjela je savladati Švicarsku i plasirati se u četvrtinu finale Svjetskog prvenstva u Brazilu, javlja Anadolu Agency (AA).

Regularnih 90 minuta susreta završeno je neriješenim rezultatom 0-0, a reprezentacija Švicarske pokazala je vrlo dobru u igru u odnosu na favorizovanu Agrentinu.

Ekipa Švicarske također je pružila veoma dobru igru u produžecima i kada se očekivalo da će se ići na penale Di Maria je pogodio u 118. minutu i svojoj reprezentaciji donio pobjedu.

Večeras je na rasporedu i posljednja utakmica osmine finala Svjetskog prvenstva gdje će snage odmjeriti reprezentacije Belgije i SAD-a.