Ponedjeljak, 29 travnja, 2024

Spektakl na Bernabeu: Hat-trick Messija i pobjeda Barcelone nad Realom

messi_dimaria_getty

Barcelona je sa 4:3 slavila u El Clasicu protiv Real Madrida na Santiago Bernabeu večeras.

Barcelona je povela već u sedmoj minuti. Lionel Messi je proigrao Andresa Iniestu na lijevoj strani, a ovom nije bilo teško da sjajnim golom matira Diega Lopeza.

Nakon što je promašio dvije prilike, Karim Benzema se za sve iskupio u samo nekoliko minuta.

Prvo je pogodio za 1:1 u 20. minuti, nakon ubačaja Angela Di Marije, kada je za glavu nadskočio Javiera Mascherana.

Upravo se čita:  Struja neće poskupjeti! FERK odbio dati saglasnost Elektroprivredi BiH za korekciju cijene

Samo četiri minute kasnije, Benzema je svojim drugim doveo Real u vodstvo. Mascherano se letom u prazno osramotio još gore nego kod prvog gola, a Benzema rutinski smiruje loptu i potom je šalje u mrežu Victora Valdesa.

Tri minute prije odlaska na odmor, Barcelona je izjednačila.

Messi je postao najbolji strijelac u istoriji El Clasica, nakon što je odigrao dupli pas sa Neymarom, pogodio je za novo izjednačenje.

Upravo se čita:  Bećirović se oglasio iz Egipta, slijede razgovori sa državnim vrhom

U nastavku, penal je dosuđen za Real, iako je Daniel Alves napravio prekršaj nad Ronaldom van šesnaesterca.

Ipak, sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran je Cristiano Ronaldo.

Međutim, samo nekoliko minuta kasnije, novi penal, ali ovog puta za Barcelonu.

Sergio Ramos je sa leđa srušio Neymara, za što je dobio i crveni karton, a Messi je svojim drugim golom ponovo izjednačio rezultat.

Upravo se čita:  Napravljen korak naprijed ka obaveznoj neradnoj nedjelji i neradnim praznicima za trgovce u FBiH

Sjajnu priliku za Barcelonu u 73. minuti imao je Alves, ali je sa oko 20 metara pogodio stativu.

Barceloni je pobjedu poklonio sudija Mallenco, kada je svirao penal u 83. minuti, iako Xabi Alonso i Carvajal baš i nisu faulirali Iniestu.

Ipak, bilo kako bilo, Messi je zaokružio svoj hat-trick drugim golom sa bijele tačke.