Srijeda, 1 svibnja, 2024

Zmajevi okončali nastup u grupi porazom od Hrvatske

54c27be8-8d58-4634-b38f-7a8db0765237-590831-01-02-718x446
Braća Karačić i duelu (Foto: Avaz)

Posljednji meč 5. kola grupe B nije imao prevelik rezultatski značaj. Hrvatska je već ranije osigurala prvo mjesto, dok su Zmajevi ostali bez šansi da se domognu osmine finala, a na kraju su Kauboji ostvarili sigurnu pobjedu rezultatom 21:28.

Marković je kombinovao sastav, a i Hrvatska koja je također nastupila u kombinovanom sastavu od početka je vodila. Prednost Kauboja je konstantno rasla da bi u 28. minuti iznosila “+10”, kada je rezultat bio 7:17. Do isteka prvog dijela uspjeli smo postići jedan gol, a kako smo igrali možda njabolje oslikava podatak da smo imali 11 izgubljenih lopti i samo dva strijelca. Kapiten Toromanović je postigao pet golova, a mladi Josip Perić je dodao tri.

Upravo se čita:  Poznato kad kreće isplata uvećanih penzija u FBiH: Evo koliko sada iznose

U nastavku su šansu za igru dobili Zulfić, Mikić i Janković. Zaigrali smo i nešto bolje u odbrani, ali ponovo u napadu nismo imali previše rješenja. Do kraja ipak nismo uspjeli da se ozbiljnije približimo i Hrvatska je lako slavila sa 21:28.

Igor Karačić je bio najefikasniji kod Hrvata sa sedam golova, Slišković je postigao šest, a u našem timu bolji od ostalih bio je Muhamed Toromanović sa sedam golova, a solidnu partiju pružio je i Perić sa šest pogodaka.

Upravo se čita:  Da li postoji način da potrošači u BiH izbjegnu poskupljenje struje

Takmičenje za Zmajeve na SP nije završeno, s obzirom da nam slijedi razigravanje za poziciju između 17. i 20. Prvi susret igramo već u ponedjeljak protiv Bjelorusije.