Subota, 11 svibnja, 2024

Barca savladala City, Džeko asistirao za Kompanya

140312224057Meša

Večeras su na Nou Campu revanš susret osmine finala Lige prvaka odigrali Barcelona i Manchester City.

Nakon pobjede Katalonaca u prvom meču, izabranici Tate Martina su i na svom terenu savladali City. Konačan rezultat bio je 2:1.

Barcelona je od samog starta meča dominirala, ali je prvo poluvrijeme završeno bez golova.

U nastavku Katalonci na krilima Lionela Messija dolaze u vodstvo. Argentinac je mrežu Harta pogodio u 67. minuti.

Upravo se čita:  Izgorio restoran “Komuna”, gosti pobjegli u zadnji čas

Sudija je u 78. minuti propustio svirati čist penal za Građane kada je Pique srušio Džeku, a nakon toga Zabaleta je zbog prigovora dobio dugi žuti odnosno crveni karton.

Do kraja susreta City je preko Kompanya u 89. minuti izjednačio rezultat. Asistent je bio Edin Džeko.

Ipak Katalonci do pobjede dolaze u 91. minuti kada Dani ALves pogađa za konačnih 2:1 na asistenciju Inieste.