Edin Džeko dva puta pogodio u pobjedi Citya nad Unitedom

Edin Džeko
Edin Džeko

Danas je na rasporedu bilo vanredno 32. kolo Premiershipa, a u njemu su snage odmjerili veliki rivali Manchester United i Manchester City.

Goste je u vodstvo doveo naš reprezentativac Edin Džeko koji je pogodio nakon stative Samira Nasrija u 42. sekundi utakmice što je ujedno bio najbrži pogodak na Old Traffordu u Premiershipu. Do kraja prvog dijela domaća ekipa je preuzela terensku inicijativu, ali do pogotka nije mogla, te se na odmor otišlo sa rezultatom 0:1.

Igrala se 56. minuta, a opet su u istim ulogama Nasri i Džeko. Francuz je izveo korner, a Dijamant reagovao majstorski i udvostručio prednost Građana. Također treba spomenuti i pokušaj Fernadinha neposredno prije drugog gola kada je iz odlične prilike šutirao preko gola.

Do kraja susreta vidjeli smo još jedan pogodak i to u sudijskoj nadoknadi drugog dijela kada je Yaya Toure koji je preciznim udarcem sa 16 metara u donji desni ugao golmana Uniteda postavio konačan rezultat.

Ovo je Edinu Džeki bio 20 pogodak ove sezone i peti u duelima protiv Manchester Uniteda, a na terenu je bio do 80. minute kada je uz velike ovacije sa tribina ispraćen na klupu, a umjesto njega je u igru ušao Alvaro Negredo.

U drugoj utakmici u ovom terminu Everton je kao gost slavio protiv Newcastlea rezultatom 0:3. Odličan pogodak je postigao Ross Barkley u 22. minuti susreta, da bi prednost Karamela pola sata kasnije udvostručio Lukaku. Konačan rezultat je postavio Osman u 88. minuti susreta.