Ponedjeljak, 29 travnja, 2024

Finale Kupa BiH: Široki bolji od Želje nakon dramatičnog izvođenja penala

U uzvratnoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine nogometaši Širokog Brijega i Željezničara remizirali su rezultatom 1:1, a nakon izvođenja penala uspješniji su bili domaći.

Nakon što je prva finalna utakmica, odigrana na Grbavici, završena bez pobjednika – rezultatom 1:1, Širokobriježani su na Pecari vpdili 1:0 do samog finiša, a onda rezervista Šaban Pehilj postiže fantastičan pogodak za penale.

Dosta dobra utakmica na Pecari, posebno u drugom dijelu. Domaćin je u trećoj minuti zaprijetio, kada je Ćorić utrčao iz drugog plana i glavom šutirao preko gola.

U šestoj minuti dobar udarac Jamaka, prizemno j gađao s 20-ak metara suprotni ugao, lopta ide tik uz desnu stativu domaćeg gola. Samo dvije minute kasnije, Kordić je zaprijetio, Antolović je bio na mjestu.

Upravo se čita:  Kanada će kosponzorisati Nacrt rezolucije UN-a o Srebrenici

Zatim jedan period igre bez prilika na obje strane, sve do 28. minute, kada Zlomislić puca preko gola. Prvi korner izveden je tek u 31. minuti, što dovoljno govori koliko oprezno se ušlo u utkamicu, a što je naravno bilo i za očekivati zbog velikog uloga. Do kraja prvog dijela Željo je zaprijetio preko Elvira Čolića, koji je bio neprecizan.

Staniću je u 51. minuti loše pucao nakon povratne lopte Elvira Čolića, a u 56. minuti Adilović okrenut leđima šutira ravno u Bilobrka. Možda i najbolju šansu gosti su imali u 56. minuti, Adilović se našao u dobroj poziciji, ali je traljavo šutirao…

Wagner je uzvratio nekoliko minuta kasnije, no nije bio najbolji udarac sa 20-ak metara i onda Brazilac sjajnim prodorom u 63. minuti pogađa za 1:0. U 69. minuti Ćorić je pokušao da lobuje Antolovića, ali je golman gostiju iz Sarajeva uhvatio loptu.

Upravo se čita:  Zbog nesposobnosti političara BiH bi mogla ostati bez dvije milijarde KM

U 73. minuti Adilović ponovo u prilici, ali nakon sjajnog ubačaja Smajića s lijeve strane pogađa samo vanjski dio mreže. Mogao je Zlomislić u 74. minuti riješiti sve dileme oko pobjednika, ali nije najbolje zahvatio loptu. Fantastičan udarac Kordića u 80. minuti, no rezultat se nije mijenjao.

I kada se činilo da će domaćin osvojiti Kup, rezervista Pehilj postiže eurogol za poravnanje i penale.

Prvi je loptu u ruke uzeo Šilić, namjestio i pogodio za 2:1.  Kod gostiju prvi je penal izveo strijelac izjednačujućeg gola Pehilj, ali je promašio. Kordić je bio siguran za 3:1 vodstvo Širokog. Adilovićev udarac odbranio je Bilobrk, a Wagner je bio sigura za 4:1 (3:0 – penali). Benjamin Čolić prvi je gostujući igrač koji je realizirao penal, a onda Antolović ostavlja goste u igri i brani penal Ješeu.

Upravo se čita:  Akcija “Piramida”: Više od 150 policajca vrši pretrese na 16 lokacija u BiH

Stanić je pogodio za 4:3, a Zlomislić je zatim promašio i ostavio Želju u igri. Hasanović je bio siguran za poravnanje (4:4 ili 3:3 u penalima). Džidić je pogodio za 4:3, a onda Smajić vraća stvari na početak. Landeka je bio siguran. Svrakin udarac je odbranio Bilobrk za slavlje domaćih.