Petak, 17 svibnja, 2024

Halilhodžić autor historijskog podviga: Alžir u osmini finala

ALG-RUS

Reprezentacija Alžira koju sa klupe predvodi naš stručnjak Vahid Halilhodžić igraće u osmini finala Svjetskog prvenstva u Brazilu budući da su remizirali sa Rusijom (1:1). Rusi su iz prvog ozbiljnijeg napada poveli, a za vodstvo tima kojeg sa klupe predvodi Fabio Capello je precizan Kokorin koji je pogodio glavom.

Alžir je pokušavao doći do poravnanja, a u 43. minuti je nakon kornera Islam Slimani šutirao glavom, ali je Akinfeev odbranio njegov udarac i to je bilo sve u prvom dijelu.

Drugo poluvrijeme otvaraju ponovo Rusi šansom Samedova, ali je Mbolhi odbranio njegov udarac. Ipak, ono što Slimaniju nije uspjelo u 43. jeste u 60. kada je odlično iskoristio grešku Akinfeeva i zabio glavom za poravnanje Pustinjskih lisica.

Do kraja nije bilo promjene te je tako naš stručnjak Vahid Halilhodžić sa Alžirom napravio veliki uspjeh i odveo ovu afričku selekciju u osminu finala Svjetskog prvenstva gdje će se susresti sa Njemačkom dok će prvoplasirana ekipa grupe H Belgija koja je u posljednjem kolu slavila golom Verthongena protiv Južne Koreje igrati sa reprezentacijom Sjedinjenih Američkih Država.