Utorak, 30 travnja, 2024

Hat trick Edina Džeke i prva pobjeda Zmajeva u kvalifikacijama za Euro 2016.

[wonderplugin_gallery id=”148″]

Fudbalska reprezentacija BiH je protiv selekcije Andore upisala prvu pobjedu u kvalifikacijama za plasman na Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine. Zmajevi su savladali reprezentaciju Andore rezultatom 3:0. Večerašnja utakmica je bila uspješan debi za selektora Mehmed Baždarevića.

Zmajevi su u utakmici s Andorom do pogotka došli golom Edina Džeke u 13. minuti igre koja je od početka nabijena adrenalinom, piše bh. novinska agencija Patria.

Upravo se čita:  Više od polovine stanovnika zadovoljno životom u BiH, čekaju se nove investicije

Prvo poluvrijeme završilo je 0:1, iako je bilo nekoliko još dobrih šansi Zmajeva.

Pobjeda Zmajeva otvorila bi put u nastavku kvalifikacija za Euro 2016 u Francuskoj. Inače, ovo je prva utakmica pod vodstvom selektora Mehmeda Baždarevića.

Džeko je ponovo zatresao mrežu protivnika u 50. minuti i to je njegov 40. gol za reprezentaciju. Navijači su našem kapitenu odali počast skandiranjem njegovog imena.

Upravo se čita:  Studenti u FBiH bi uskoro mogli legalno raditi i studirati: Prvi korak načinjen, donosimo detalje

Džeko je u 61. minuti ponovo postigao gol.

Bosna i Hercegovina sada ima pet bodova. Sljedeću utakmicu Zmajevi igraju 12. juna protiv selekcije Izraela u Zenici, 3. septembra protiv selekcije Belgije a tri dana kasnije ponovo u Zenici protiv Andore. Posljednje dvije utakmice BiH igra u oktobru protiv Velsa i Kipra.

Ukoliko Zmajevi ne izgube niti jednu utakmicu do kraja kvalifikacija osigurat će treće mjesto u B grupi i tako ostvariti pravo na baraž.