Petak, 17 svibnja, 2024

James Rodriguez odveo Kolumbiju u četvrtfinale Mundijala

Preporučeno

Reprezentacija Kolumbije se plasirala u četvrfinale Svjetskog prvenstva u Brazilu nakon večerašnje pobjede protiv Kolumbije (2:0) na stadionu Maracana u Rio de Janeiru, javlja Anadolu Agency (AA).

Još jedan duel južnoameričkih reprezentacija u osmini finala SP-a u Brazilu obilježio je fantastični James Rodriguez koji je odveo svoju reprezentaciju do četvrtfinala najvećeg fudbalskog takmičenja na svijetu.

Mladi Rodriguez je u 28. minuti utakmice postigao spektakularan pogodak za vodstvo svoje reprezentacije. Igrač Monaca je na 20-ak metara primio loptu na prsa, a onda je lijevom nogom fantastičnim udarcem smjestio u mrežu golmana Muslere. Ovo je bio njegov četvrti gol u četiri utakmice Svjetskog prvenstva u Brazilu.

U 50. minuti na scenu je opet stupio mladi Rodriguez. Njegovi saigrači su odigrali sjajnu akciju, lopta je u petercu došla do Rodrigueza koji je bez problema posprema u mrežu Urugvaja za slavlje navijača koji su legendarnu Maracanu obojili u žuto.

Ovo je bio njegov peti gol na prvenstvu čime je postao najbolji strijelac Mundijala. Gol je postigao na asistenciju Cuadrada koji je postao najbolji asistent prvenstva s četiri asistencije.

Urugvaj je imao nekoliko dobrih prilika, preko Christiana Rodrigueza i Edisona Cavanija, ali je Ospina zaključao svoj gol. Urugvajcima je nedostajao Luis Suarez, najbolji igrač ove reprezentacije koji je suspendovan zbog ujedanja Giorgia Chiellinija na utakmici Urugvaj-Italija.

Ovo je prvi put da se Kolumbija plasira u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u historiji ove reprezentacije.