Utorak, 30 travnja, 2024

Liga prvaka: Bayern deklasirao Romu, Šahtar “rasturio” BATE Borisov

aa_picture_20141021_3586303_web

Fudbaleri Bayerna očitali su lekciju Romi na stadionu “Olimpico” u Rimu u večerašnjoj derbi utakmici trećeg kola grupe “E” Lige prvaka, deklasiravši je rezultatom 7:1. Fudbaleri Bayerna očitali su lekciju Romi na stadionu “Olimpico” u Rimu u večerašnjoj derbi utakmici trećeg kola grupe “E” Lige prvaka, deklasiravši je rezultatom 7:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Još u prvih 36. minuta meča ekipa trenera Pepa Guardiole “demolirala” je protivnika i već tada vodila sa 5:0. Mrežu Rimljana napunili su Arjen Robben u 9. i 30. minutu, Mario Gotze u 23, Robert Lewandowski u 25. i Thomas Muller u 36. kada je pogodio iz jedanaesterca. Do kraja prvog poluvremena Bayern je mogao voditi i sa više od pet golova razlike, ali su gosti prokockali nekoliko izglednih prilika.

U nastavku susreta Roma je zaigrala malo bolje, te je preko Gervinha u 66. minutu smanjila na 1:5. No, Bavarci potom ponovo ubacuju u “petu brzinu”, te golovima Francka Riberyja u 78. i minut kasnije Xherdana Shaqhirija stavljaju tačnu na “I” u briljantnoj partiji za konačnih 7:1!

U grupi “F” Barcelona je savladala Ajax (3:1), dok je APOEL izgubio teže od očekivanog od favorizovanog PSG u Nikoziji – 0:1.

Chelsea je “pomeo” Maribor u Londonu sa 6:0, dok su Schalke i Sporting odigrali sjajnu utakmicu u kojoj su opet pobijedili Nijemci – 4:3.

Šahtar Donjeck u grupi “H” “rasturio” je BATE Borisov u Bjelorusiji sa 7:0. Porto je savladao Athletic Bilbao, rezultatom 2:1.

U danas ranije odigranom susretu grupe “E” CSKA i Manchester City remizirali su u Moskvi, rezultatom 2:2, piše Anadolu Agency.