Srijeda, 1 svibnja, 2024

NBA: Boston poveo u seriji protiv Washingtona, Jazz napredovao u drugi krug

Preporučeno

Košarkaši Boston Celticsa slavili su protiv Washington Wizardsa sa 123:111 u prvom meču polufinalne serije istočne konferencije sjevernoameričke NBA lige.

U polufinale zapadne konferencije plasirala se ekipa Utah Jazza koja je u gostima sa 104:91 pobijedila Los Angeles Clippersa, te izborila plasman u drugi krug playoffa s 4:3 u pobjedama.

Boston je u prvoj pobjedi u seriji predvodio Isaiah Thomas s 33 poena i devet asistencija, iako mu je u prvoj četvrtini igrač Washingtona Otto Porter laktom izbio zub.

Celticsi su meč okrenuli u svoju korist u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 36:16, a tada su došli i do prvog vodstva na utakmici rezultatom 73:71, a zatim ga početkom zadnjeg perioda igre povisili na 15 poena razlike (95:80).

U pobjedničkom timu Jae Crowder je dodao 24 poena, a centar Al Horford 21 poen, deset asistencija i devet skokova.

Bradley Beal se istaknuo u ekipi Washingtona s 27 poena, a John Wall je postigao 20 poena i 16 asistencija.

U odlučujućoj utakmici u seriji između Clippersa i Jazza, koja se igrala u Los Angelesu, slavili su gosti na krilima Gordona Haywarda koji je postigao 26 poena.

Veliku doprinos pobjedi Jazza imao je Derrick Favors koji nije petorka Jazza a postigao je 17 poena i 11 skokova. Favors je u igru ušao zbog problema s ličnim greškama Rudyja Goberta, te donio svom timu veliku sigurnost pod koševima.

Jazz je napravio razliku u trećoj četvrtini, kada su gosti pet i po minuta prije kraja poveli s 96:80. Clippersi su u posljednjem periodu igre, tri minuta prije kraja meča trojkom J.J Redicka smanjili zaostatak na osam poena (90:98), ali nisu uspjeli doći do potpunog preokreta.

Jazz se plasirao u polufinale zapadne konferencije, a prvi put je napredovao u drugi krug playoffa nakon 2010. godine.

U timu Clippersa istaknuo se DeAndre Jordan s 24 poena i 17 skokova, a imao je ”double-double” učinak na svim utakmicama serije protiv Jazza.