Nedjelja, 5 svibnja, 2024

Njegovo tenisko veličanstvo: 1.000. pobjeda Rogera Federera!

njegovo-tenisko-velicanstvo-1000-pobjeda-rogera-fedrerera_1420977884

Teniski kralj i sasvim sigurno jedan od najvećih kojeg je svijet ikada gledao, 33-godišnji legendarni Švicarac Roger Federer, ispisao je jutros još jednu stranicu teniske istorije, ostvarivši svoju 1.000. pobjedu na ATP turnirima trijumfom u finalu Brisbanea protiv mladog Kanađanina Miloša Raonića, sa 2:1 (6:4, 6:7 (2), 6:4).

Na ovaj način postao je tek treći teniser kojem je to ikada pošlo za rukom, poslije Jimmy Connorsa (1.253) i Ivana Lendla (1.071).

Prvi set je bio vrlo izjednačen. Tek jednu break šansu je dobio Federer i odmah je ralizovao, što je bilo dovoljno za set.

U drugom, mladi Podgoričanin uzvraća u tie breaku, nakon što su obojica napravila po jedan break tokom igre u drugom setu.

U trećem popušta koncentracija kod oba tenisera. Federer spašava svih pet break lopti dok koristi 1 od 5, što mu je na kraju bilo dovoljno za set i meč.