Srijeda, 8 svibnja, 2024

Roma rutinski protiv Udinesea, Džeko strijelac i asistent

AS Roma danas je na svom stadionu slavila nad Udinezeom rezultatom 3-1, u 6. kolu italijanske Serije A. Odličnu partiju u dresu “Vučice” pružio je bh. reprezentativac Edin Džeko, koji je bio strijelac i asistent.

Domaći su poveli u ranom dijelu utakmice. Igrala se 12. minuta kada je pogodio upravo “Dijamant”, na asistenciju Naingolana (Nainggolan).

Upravo se čita:  Nakon Pjanića i Šehić se oprostio od reprezentacije: Od danas sam najglasniji navijač, čuvajte nam BiH!

Nakon pola sata igre bilo je 2-0, a na asistenciju našeg Edina Džeke pogodio je El Šaravi (Shaarawy). Isti igrač povisio je u posljednjoj minuti prvog dijela na 3-0.

U nastavku susreta nije bilo golova sve do sudijskog vremena, kada je Larsen ublažio pobjedu domaćina. Prethodno je Perotti propustio realizirati jedanaesterac za Romu..