Sarajevska berza: Promet od 30.686 KM uz većinu indeksa u minusu

Preporučeno

Nakon dužeg perioda, zabilježena je trgovina na Kotaciji fondova, gdje su dionice ZIF PROF PLUS D.D. SARAJEVO ostvarile promet od 293,02 KM, uz nepromijenjenu cijenu od 1,82 KM po dionici.

U proteklom trgovačkom danu, najveći dio prometa realizovan je na Slobodnom tržištu, gdje se istakao BADECO ADRIA D.D. SARAJEVO s prometom od 10.000,00 KM. Dionice ovog emitenta zabilježile su rast vrijednosti od 0,85%, čime su zaključile trgovanje na cijeni od 200,00 KM.

Upravo se čita:  Nova dimenzija oglašavanja u BiH: Lilium postao ekskluzivni nositelj franšize za Flaster

Značajan promet također su zabilježile dionice ASA BANKE D.D. SARAJEVO, s vrijednošću trgovanja od 9.160,00 KM. Međutim, cijena ovih dionica oslabila je za 0,43%, dosegnuvši iznos od 229,00 KM.

Trgovina dionicama JP ELEKTROPRIVREDA BIH D.D. SARAJEVO obavila se u vrijednosti od 8.900,00 KM, pri čemu je ovaj emitent zabilježio najveći dnevni pad od 3,26%. Dionice su zaključile trgovanje po cijeni od 8,90 KM. U suprotnom smjeru, najveći rast među trgovanim emitentima ostvario je ENERGOINVEST D.D. SARAJEVO, čijim je dionicama prometovano 2.333,76 KM, uz povećanje vrijednosti od 1,54%, na cijenu od 2,64 KM.

Upravo se čita:  Kako riješiti problem 'skovrdžanja' listova paprike: Savjeti stručnjaka za vrtlarstvo

Vrijednost indeksa BIFX i SASX-FN ostale su nepromijenjene, dok su ostali berzanski indeksi završili u negativnoj teritoriji. Indeks SASX-10 oslabio je za 0,24%, SASX-30 za 0,04%, dok je SASX-BBI zabilježio pad od 0,35%.

Ovi podaci ukazuju na mješovite performanse na berzi, gdje su neki emitenti zabilježili rast, dok su drugi doživjeli pad vrijednosti. Tržišni trendovi ukazuju na volatilnost i neizvjesnost na domaćem tržištu kapitala.

Izdvajamo

Izdvajamo

Hrvatska pjevačica se izula: Najljepši momenti iz njenog nastupa bosa izazvali oduševljenje publike

Danijela Martinović ostavila svoje štikle po strani tokom nastupa, izazvala oduševljenje fanova. Na nedavnom koncertu, splitska pjevačica Danijela Martinović...

Još vijesti za vas