Ponedjeljak, 10 studenoga, 2025

U zemlji u kojoj živi mnoga bh. dijaspora: Norveška ponovo uvodi karantin za sve koji dolaze iz inostranstva

Autor:Agencije

Preporučeno

– Ovo uvodimo sada da bismo svi što prije mogli živjeti svoj život što slobodnije to bude moguće – rekla je premijerka Novreške Erna Solberg

Norveška ponovo uvodi karantin za sve veći broj putnika iz stranih zemalja, saopćila je vlada u srijedu i ponovila svoj savjet da Norvežani trebaju izbjegavati putovanja u inostranstvo uslijed rasta broja novih slučajeva koronavirusa.

Upravo se čita:  Je li "oluja vijeka" na vratima Evrope: Neke dijelove će okovati snijeg i led, a negdje se očekuju poplave, ovo je tačan datum promjene

Norveška je dijagnosticirala 357 osoba pozitivnih na COVID-19 prošle sedmice, što je najviše od aprila, ali još uvijek znatno ispod rekordnih 1.733 slučajeva prijavljenih tokom jedne sedmice krajem marta, pokazali su podaci norveškog Instituta za javno zdravstvo, prenio je Reuters.

– Ovo uvodimo sada da bismo svi što prije mogli živjeti svoj život što slobodnije to bude moguće – rekla je premijerka Erna Solberg na konferenciji za novinare.

Upravo se čita:  Tragedija zbog “hvalisanja” na Instagramu: Lažnim poslovnim sastankom namamljen pa likvidiran sa suprugom

– Sva putovanja u inostranstva predstavljaju mogući rizik od zaraze – rekla je Solberg.

Norveška je prošle sedmice zadržala plan za nastavak otvaranja ekonomije i pozvala svoje građane da se suzdrže od inostranih putovanja zbog brzog širenja virusa.

Izdvajamo

Izdvajamo

Poznat identitet aktera: Jasmin sa maloljetnim sinom napravio haos u Kladuši

Nakon haotičnih scena u mjestu Trnovi kod Velike Kladuše, gdje je sinoć došlo do udesa, tuče, a potom i...

Još vijesti za vas